Notowania

Korea Północna
07.05.2013 08:17

Korea Płn. odwołuje wyrzutnie rakiet z wybrzeża

Koreańczycy odwołali dwie wyrzutnie rakiet średniego zasięgu ze wschodniego wybrzeża kraju i przesunęli je na inną pozycję.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/Reporter)

Korea Płn. odwołała dwie wyrzutnie rakiet średniego zasięgu ze wschodniego wybrzeża kraju i przesunęła je na inną pozycję - poinformowali w poniedziałek dwaj anonimowi amerykańscy urzędnicy.

USA nie przypuszczają, aby zostały one przeniesione na inne miejsca, z których można by odpalić pociski. Jeden z urzędników twierdzi, że prawdopodobnie zostały wycofane do poza strefę operacyjną. Do tej pory rakiety Musudan pozostawały w gotowości do działania.

Według amerykańskich urzędników wskazuje to, że nie ma już zagrożenia nagłym atakiem rakietowym ze strony Korei Północnej. Ich zdaniem w celu przygotowania wyrzutni Pjongjang będzie musiał ponownie dokonać mozolnych przygotowań.

W ostatnich tygodniach, po rozszerzeniu sankcji ONZ wobec Korei Płn. za próbę atomową i rozpoczęciu manewrów _ Foal Eagle _, Pjongjang groził atakami na Koreę Południową, Japonię i amerykańskie bazy w regionie oraz wznowieniem pracy reaktora nuklearnego.

Czytaj więcej w Money.pl
Korea nie odpuszcza. Rakiety na granicy Korea Płn. przemieściła kolejne dwie wyrzutnie rakiet na swoje wschodnie wybrzeże.
Dziś świętują, a kiedy zaatakują? Świat czeka w napięciu Korea Północna obchodzi rocznicę urodzin Kim Ir Sena. Eksperci twierdzą, że może to być pretekstem do odpalenia rakiet.
USA: Korea nie ma rakiet nuklearnych W ostatnim czasie Korea Północna znacznie zwiększyła natężenie swej kampanii propagandowej przeciwko Stanom Zjednoczonym.
Tagi: Korea Północna, korea, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz