Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koree znów negocjują. Dojdzie do ugody?

0
Podziel się

Jedyny symbol współpracy państw koreańskich jest zamknięty od kwietnia tego roku, kiedy Pjongjang jednostronnie i bez podania przyczyn zadecydował o wstrzymaniu produkcji w strefie.

Koree znów negocjują. Dojdzie do ugody?
(Ulica w centrum Kaesŏng fot. Btxts/CC/Wikipedia)
bErTqkvF

Przedstawiciele obydwu Korei ponownie rozmawiają o przyszłości strefy ekonomicznej w Kaesong. Jedyny symbol współpracy państw koreańskich jest zamknięty od kwietnia tego roku, kiedy Pjongjang jednostronnie i bez podania przyczyn zadecydował o wstrzymaniu produkcji w strefie.

W ubiegłym miesiącu doszło do sześciu spotkań przedstawicieli Północy i Południa poświęconych sytuacji w Kaesong. Obydwie delegacje nie doszły jednak do porozumienia, a po ostatniej rundzie rozmów komunistyczna Północ zagroziła nawet wprowadzeniem do strefy ekonomicznej wojska.

Seul żąda, żeby Korea Północna wzięła na siebie odpowiedzialność za jednostronne zamknięcie strefy, a także żeby zapewniła gwarancję ciągłości produkcji w Kaesong w najbliższej przyszłości. Te postulaty są na razie nie do zaakceptowania przez Pjongjang.

bErTqkvH

Tym niemniej to właśnie Korea Północna zaproponowała w ubiegłym tygodniu powrót do rozmów. Trwa siódma runda negocjacji koreańskich, której rezultat poznamy jeszcze dziś, bo jutro w obu krajach obchodzona jest rocznica wyzwolenia kraju spod japońskiej okupacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Stracili miliard, ale chcą dalej negocjować Seul żąda gwarancji ciągłości produkcji w strefie. Korea Południowa chce także, aby Pjongjang wziął na siebie odpowiedzialność za wstrzymanie produkcji w Kaesong.
Korea Północna pokazała swojego smartfona Północnokoreański smartfon prawdopodobnie został wyprodukowany w Chinach.
Korea Północna grozi okupacją Kaesong Ponowne otwarcie koreańskiej strefy ekonomicznej coraz bardziej odległe.
bErTqkwi
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)