Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Korupcja na granicach. Ukraina chce ją wykorzenić

0
Podziel się

Wicepremier Borys Kolesnikow zapowiada też poprawę w jeszcze bardziej skorumpowanej drogówce.

Korupcja na granicach. Ukraina chce ją wykorzenić
(thisisbossi/CC/Flickr)
bEhhlcgl

Wicepremier Ukrainy Borys Kolesnikow zamierza do Euro 2012 się wykorzenić korupcję na przejściach granicznych. Jego zdaniem, są też szanse na poprawę sytuacji w jeszcze bardziej skorumpowanej milicji drogowej.

W wywiadzie dla dziennika _ Segodnia _ Borys Kolesnikow powiedział, że na przejściach zostaną ustawione kamery internetowe. Obraz z nich będzie też przekazywany do centralnych sztabów Straży Granicznej i Służby Celnej. Już w marcu ma zacząć działać strona internetowa, na której każdy będzie mógł umieścić film z zarejestrowanymi przypadkami korupcji urzędników i funkcjonariuszy.

Dziennik _ Segodnia _ zwraca jednak uwagę, że największym kłopotem przy przekraczaniu granic nie jest korupcja, a długi czas oczekiwania. Dotyczy to nie tylko przejść z Polską, ale także z Rosją. Sytuacja na przejściach polsko - ukraińskich jest o tyle lepsza, że powoli zaczyna być wprowadzana procedura wspólnych odpraw. Na razie działa ona na 2 z 6, w Zosinie i Krościenku.

bEhhlcgn

Eksperci, z którymi rozmawiał dziennik, zwracają także uwagę, że to tak zwane _ mrówki _, czyli handlarze przekraczający granicę kilka razy dziennie, tworzą korki. Stąd konieczność wydzielenia dla nich osobnych pasów na przejściach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t77956.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska;skorumpowana;jak;kostaryka;i;oman,199,0,699591.html) Polska skorumpowana jak Kostaryka i Oman W rankingu Transparency International Polska w ciągu roku awansowała o 8 pozycji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t87163.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/ukraina;oskarzenia;o;lapowke;za;euro;2012;absurdalne,204,0,698828.html) Ukraina: Oskarżenia o łapówkę za Euro 2012 absurdalne Ukraińscy oficjele zwlekają z ustosunkowaniem się do oskarżeń.
bEhhlcgO
KOMENTARZE
(0)