Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja przy sprzedaży spółki Koltram? Jest doniesienie do prokuratury

0
Podziel się:

Rzecznik partii Twój Ruch złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy prywatyzacji, przy której Skarb Państwa mógł stracić 76 milinów złotych.

Korupcja przy sprzedaży spółki Koltram? Jest doniesienie do prokuratury
(East News)
bFghBPfV

Rzecznik partii Twój Ruch Andrzej Rozenek złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przy prywatyzacji ślaskiej spółki Koltram, przy której Skarb Państwa mógł stracić 76 milinów złotych.

Koltram najpierw została sprzedana francuskiej firmie Cogifer za 96 mln zł, po czym unieważniono przetarg, a spółka ostatecznie znalazła się w rękach spółki Aktivo za 20 milinów złotych. Później Activo sprzedało Koltram filmie Kolbet za ponad 96 milionów.

W całej operacji miał brać udział mecaneas Jerzy Feliks, który był ekspertem komisji badającej śmierć Barbary Blidy i to ma go łączyć ze śląskim baronem PO, wiceministrem gospodarki Tomaszem Tomczykiewiczem. Rzecznik Twojego Ruchu Andrzej Rozenek uważa, że sprawę wnikliwie powinna zbadać prokuratura.

bFghBPfX

- _ Sprywatyzowano spółkę Skarbu Państwa, sprzedano ją za 20 mln, a pośrednik sprzedał ją następnie za 96,5 mln, czyli zarobił na tej operacji 76,5 mln. Już to jest karygodne, a jeszcze bardziej to, że przeprowadzili to ludzie ściśle związani z PO i jej baronem, ministrem Tomczykiewiczem. Tę sprawę należy natychmiast wyjaśnić, bo na kilometr śmierdzi korupcją _ - mówi Rozenek.

- _ Wszystkie tropy prowadzą do niego w tej sprawie. Dlatego też moim zdaniem powinien się on podać do dymisji. To jest poważna sprawa, dotycząca kluczowej spółki Skarbu Państwa, która przynosiła do tej pory 10 mln czystego zysku rocznie _ - dodał. O sprawie pierwszy napisał Tygodnik _ NIE _.

Czytaj więcej w Money.pl
Palikot uruchomi rejestr korupcji politycznej Lider TR przekonywał, że spółki Skarbu Państwa i samorządowe to miejsce łupu PO i PSL.
Były szef MSZ oczyszczony z zarzutu korupcji Premier Benjamin Netanjahu już zapowiedział, że Lieberman wraca do rządu, nie ujawniając jednak, w jakiej roli.
Twój Ruch zdecydował w sprawie referendum Generalnie jesteśmy za obniżeniem wieku szkolnego, ale uważamy, że rząd źle przygotował tę reformę - nie przekonał rodziców, ani nie przygotował szkół - mówi jeden z posłów TR.
bFghBPgy
KOMENTARZE
(0)