Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w chinach
25.09.2013 09:08

Korupcja w Chinach. Pod lupę trafią wyżsi oficerowie

Prezydent Chin Xi Jinping oświadczył, że korupcja jest zagrożeniem dla przetrwania Komunistycznej Partii Chin i zapowiedział bezwzględną walkę z tym zjawiskiem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua News/East News)

Chińscy wojskowi wyżsi stopniem powinni spodziewać się wnikliwych kontroli przed przejściem w stan spoczynku lub awansem. To kolejny krok władz w Pekinie w walce z korupcją - poinformowały chińskie media.

Agencja Xinhua, powołując się na instrukcje Centralnej Komisji Wojskowej, podała, że drobiazgowo mają być sprawdzane nieruchomości należące do wyższych rangą wojskowych, ich samochody służbowe i przebieg służby. Kontrolą mają być objęci wszyscy oficerowie awansowani do rangi co najmniej dowódców pułku, a także ci, którzy planują przejść do cywila lub udać się na emeryturę.

Chodzi o poprawienie _ stylu pracy _ wojskowych i zwalczanie korupcji - wyjaśniono. Eksperci zwracają jednak uwagę, że wyniki kontroli mają nie być upublicznione, co podważy sens całej operacji.

Prezydent Chin Xi Jinping, który stoi na czele Centralnej Komisji Wojskowej, oświadczył, że korupcja jest zagrożeniem dla przetrwania Komunistycznej Partii Chin i zapowiedział bezwzględną walkę z tym zjawiskiem na wszystkich szczeblach władzy.

W kwietniu rozpoczęła się operacja zmiany tablic rejestracyjnych wojskowych pojazdów, aby ograniczyć m.in. przypadki bezpłatnego tankowania przez nieuprawnione osoby czy łamania przepisów drogowych. Tymczasem wojskowe tablice były często wręczane w charakterze upominków czy drobnych korzyści.

Czytaj więcej w Money.pl
Chińczycy zniosą cenzurę internetu? Władze Chin podjęły przełomową decyzję o zniesieniu wewnątrz planowanej strefy wolnego handlu w Szanghaju ograniczeń w dostępie do internetu.
Nowe prawo znacznie ukróci wolność słowa? Nowe przepisy, zgodnie z którymi rozpowszechnianie w internecie nieprawdziwych wiadomości grozi trzema latami więzienia, Chiny ogłosiły na początku września.
Tagi: korupcja w chinach, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz