Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Chinach. Władze zapowiedziały audyt transakcji sprzedaży ziemi

0
Podziel się:

Sprzedaż ziemi jest znacznym źródłem dochodu chińskich lokalnych władz, które nabywają ziemię od rolników po szokująco niskich cenach i odsprzedają ją na potrzeby przemysłu, lub właścicieli rolnych.

Korupcja w Chinach. Władze zapowiedziały audyt transakcji sprzedaży ziemi
(Polaris Images/East News)

Chiny zapowiedziały przeprowadzenie na szeroką skalę audytu sprzedaży ziemi przez lokalne władze w celu wykrycia przypadków korupcji - poinformował chiński tygodnik gospodarczy _ The Economic Observer _.

Krajowe Biuro Audytu dokona _ dokładnego _ sprawdzenia transakcji sprzedaży ziemi, rekwirowania terenów w latach 2008-2013, aby _ ujawnić korupcję _ - napisał tygodnik, cytując niewymienione z nazwiska źródło rządowe.

Sprzedaż ziemi jest znacznym źródłem dochodu chińskich lokalnych władz, które nabywają ziemię od rolników po szokująco niskich cenach i odsprzedają ją na potrzeby przemysłu, lub właścicieli rolnych. Ziemia sprzedawana jest też pod budownictwo w rozbudowujących się miastach.

Chińskie władze ogłaszają co pewien czas walkę z korupcją w kraju. Podczas posiedzenia parlamentu, czyli Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych w marcu tego roku premier Li Keqiang zapowiedział ściganie korupcji _ bez litości _.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny polują na zbiegłych urzędników Nieuczciwi chińscy urzędnicy państwowi często unikają kary, uciekając z kraju razem ze zdefraudowanymi pieniędzmi.
Nie pozwolili obywatelom na pielgrzymkę Papież Franciszek w drodze do Korei Płd. pozdrowił Chińczyków. Jednak Pekin zabronił udziału w pielgrzymce.
Władze zakazują organizowania bankietów Władze w Pekinie zakazały członkom chińskiego parlamentu, zebranym na dorocznej sesji, organizowania bankietów i uświetniania roboczych obiadów wykwintnymi daniami i trunkami.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)