Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
korupcja w chinach
16.08.2014 10:35

Korupcja w Chinach. Władze zapowiedziały audyt transakcji sprzedaży ziemi

Sprzedaż ziemi jest znacznym źródłem dochodu chińskich lokalnych władz, które nabywają ziemię od rolników po szokująco niskich cenach i odsprzedają ją na potrzeby przemysłu, lub właścicieli rolnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris Images/East News)

Chiny zapowiedziały przeprowadzenie na szeroką skalę audytu sprzedaży ziemi przez lokalne władze w celu wykrycia przypadków korupcji - poinformował chiński tygodnik gospodarczy _ The Economic Observer _.

Krajowe Biuro Audytu dokona _ dokładnego _ sprawdzenia transakcji sprzedaży ziemi, rekwirowania terenów w latach 2008-2013, aby _ ujawnić korupcję _ - napisał tygodnik, cytując niewymienione z nazwiska źródło rządowe.

Sprzedaż ziemi jest znacznym źródłem dochodu chińskich lokalnych władz, które nabywają ziemię od rolników po szokująco niskich cenach i odsprzedają ją na potrzeby przemysłu, lub właścicieli rolnych. Ziemia sprzedawana jest też pod budownictwo w rozbudowujących się miastach.

Chińskie władze ogłaszają co pewien czas walkę z korupcją w kraju. Podczas posiedzenia parlamentu, czyli Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych w marcu tego roku premier Li Keqiang zapowiedział ściganie korupcji _ bez litości _.

Czytaj więcej w Money.pl
Chiny polują na zbiegłych urzędników Nieuczciwi chińscy urzędnicy państwowi często unikają kary, uciekając z kraju razem ze zdefraudowanymi pieniędzmi.
Nie pozwolili obywatelom na pielgrzymkę Papież Franciszek w drodze do Korei Płd. pozdrowił Chińczyków. Jednak Pekin zabronił udziału w pielgrzymce.
Władze zakazują organizowania bankietów Władze w Pekinie zakazały członkom chińskiego parlamentu, zebranym na dorocznej sesji, organizowania bankietów i uświetniania roboczych obiadów wykwintnymi daniami i trunkami.
Tagi: korupcja w chinach, audyt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz