Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Korupcja w Polsce. Chcą nam pokazać jak nie dawać

0
Podziel się:

Raport na temat zapobiegania korupcji w Polsce, przygotowują eksperci Grupy Państw przeciw Korupcji.

Korupcja w Polsce. Chcą nam pokazać jak nie dawać
bEJUOMYB

Raport na temat zapobiegania korupcji w Polsce, m.in. w wymiarze sprawiedliwości, przygotowują eksperci Grupy Państw przeciw Korupcji (GRECO), którzy przebywają w naszym kraju - poinformowało Ministerstwo Sprawiedliwości.

Group of States against Corruption (GRECO) powołana została w 1999 roku przez Radę Europy. Kontroluje, czy działania państw członkowskich są zgodne z antykorupcyjnymi standardami Rady.

_ - Celem trwających od poniedziałku do czwartku i organizowanych w siedzibie resortu sprawiedliwości spotkań ekspertów z reprezentantami polskiego wymiaru sprawiedliwości jest zebranie informacji do przygotowywanego raportu _ - powiedziała Joanna Dębek z wydziału komunikacji społecznej i promocji MS. Jak wskazała, podobne raporty zostaną przygotowane także w odniesieniu do innych państwa Europy.

bEJUOMYD

Dębek dodała, że przyjęcie na forum GRECO odnoszącego się do Polski raportu planowane jest na październik. _ Po przyjęciu dokumentu nasz kraj zostanie poproszony o wykonanie rekomendacji we wskazanym przez GRECO czasie. Raport opublikowany będzie następnie na stronach Rady Europy _ - powiedziała.

Eksperci GRECO rozmawiali już w tym tygodniu z przedstawicielami resortu sprawiedliwości, Sądu Najwyższego, Trybunału Konstytucyjnego, sądów powszechnych i administracyjnych, Krajowej Rady Sądownictwa, biur Sejmu i Senatu oraz organizacji pozarządowych. Na czwartek - ostatni dzień rozmów - przewidziane jest natomiast spotkanie z reprezentantami prokuratury, CBA i resortu finansów. Cykl spotkań zakończyć ma rozmowa ekspertów GRECO z przedstawicielami dziennikarzy zajmujących się tematyką korupcji.

Zadaniem GRECO jest podnoszenie standardów zwalczania korupcji poprzez monitorowanie zgodności obowiązujących w krajach członkowskich przepisów z antykorupcyjnymi standardami wyznaczonymi przez Radę Europy.

Członkostwo w GRECO nie ogranicza się do państw - członków Rady Europy. Obecnie Grupa składa się z ponad 40 krajów europejskich oraz Stanów Zjednoczonych. Siedziba GRECO znajduje się w Strasburgu.

bEJUOMYJ
Czytaj więcej w Money.pl
Uwodził ją agent. "Trzeba mówić o wszystkim" Przerwano proces w sprawie najgłośniejszej afery korupcyjno-obyczajowej.
Nie mogą osądzić największej afery w historii Z powodu nieobecności głównego oskarżonego Ryszarda F. ps. Fryzjer nie rozpoczął się proces dotyczący korupcji w piłce nożnej.
Urzędnicy i biznesmeni w rękach CBA Sprawa dotyczy podejrzenia przyjęcia co najmniej 90 tys. zł przez stołecznych urzędników
bEJUOMZe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)