Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kodeks pracy
25.04.2013 09:12

Kosiniak-Kamysz broni zmian w kodeksie pracy

Szef resortu pracy broni zmian zmierzających do tak zwanego uelastycznienia czasu pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Matloch/Reporter)

*Szef resortu pracy broni zmian zmierzających do tak zwanego uelastycznienia czasu pracy. Władysław Kosiniak-Kamysz zaprzeczył, że propozycje którymi zajmują się posłowie, prowadzą do obniżenia wynagrodzeń. To jeden z zarzutów, jaki wobec projektu stawiają związkowcy, którzy grożą strajkiem w razie wprowadzenia zmian. *

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił w radiowej Trójce, że proponowane zmiany muszą być akceptowane przez organizacje związkowe w każdej firmie, a będą wprowadzane głównie przez duże przedsiębiorstwa. Minister dodaje, że nie strajk a dialog powinien być rozwiązaniem konfliktu.

Pytany o zapowiedzi ministerstwa finansów o możliwym wzroście deficytu do nawet 50 miliardowym złotych w przyszłym roku, ocenił, że nie jest to tragiczna sytuacja

Projekt zmian w kodeksie pracy autorstwa posłów PO zawiera między innymi propozycje wielokrotnego wydłużenia przerwy nie wliczanej do czasu pracy oraz obniżenia stawki wynagrodzenia za nadgodziny.

Czytaj więcej w Money.pl
Minister zdradza "najważniejszy cel rządu" Minister pracy wziął dziś udział w debacie zorganizowanej przez klub SLD; gościem spotkania był też m.in. szef OPZZ Jan Guz.
"Rząd jest przejęty rosnącym bezrobociem" W styczniu liczba bezrobotnych zbliżyła się do 2,3 mln i 14,2 procent, najwyższego poziomu od marca 2007 roku.
Obiecuje pomoc dla pół miliona bezrobotnych - _ Liczymy, że przynajmniej co druga osoba znajdzie dzięki nam pracę. Na tym jednak nie poprzestajemy _ - mówi minister Władysław Kosiniak-Kamysz.
Tagi: kodeks pracy, kosiniak-kamysz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, gospodarka polska, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz