Notowania

praca
10.10.2007 06:34

Koszty pracy rosną coraz szybciej

Koszty zatrudnienia rosną w Polsce zbyt szybko. Wzrost kosztów zatrudnienia to między innymi efekt presji płacowej, która powoduje, że przedsiębiorcy muszą zwiększać pensje by utrzymać pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ITAR TASS)

Koszty zatrudnienia rosną w Polsce zbyt szybko - pisze "Puls Biznesu". Wzrost kosztów zatrudnienia to między innymi efekt presji płacowej, która - jak pisze dziennik - powoduje, że przedsiębiorcy muszą zwiększać pensje by utrzymać pracowników.

Trend ten powoduje, że tracimy konkurencyjność jako potencjalne miejsce lokowania bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Zdaniem Jeremiego Mordasiewicza z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych, nieprawdziwe jest stwierdzenie, że w Polsce praca jest tania i dostępna.

"Rząd planuje od przyszłego roku obniżyć składkę rentową o 2 procent. To może jednak nie wystarczyć, by zachęcić przyszłych inwestorów" - pisze "Puls Biznesu", zwracając uwagę, że wzrost kosztów pracy będzie w naszym kraju i tak większy niż u naszych południowych sąsiadów - w Czechach i na Słowacji.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: praca, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz