Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kotecki o budżecie: Skutki powodzi nie będą widoczne

0
Podziel się:

Wiceminister finansów Ludwik Kotecki uważa, że nie trzeba nowelizować budżetu.

Kotecki o budżecie: Skutki powodzi nie będą widoczne
(Ministerstwo Finansów)

_ - Skutki powodzi będą widoczne w budżecie na 2011 rok - _ ocenia wiceminister finansów Ludwik Kotecki.

_ - Tegoroczne wydatki wzrosną z tytułu powodzi nieznacznie, nie ma więc potrzeby nowelizacji budżetowej _ - uważa Kotecki, cytowany przez _ Dziennik Gazetę Prawną _. Wiceminister dodaje, że przyjęcie wstępnych założeń do budżetu na przyszły rok odkłada się, bo rząd potrzebuje czasu na uwzględnienie w nim skutków powodzi.

Do końca nie wiadomo, jakie będą jej finansowe skutki_ , jednak jak zaznacza wiceminister finansów _ w tegorocznym budżecie nie będą zbyt widoczne _. _

_ - Koszty doraźnej pomocy powodzianom w skali całego budżetu nie są duże - mówi wiceminister. I dodaje, że nakłady choćby na odbudowę infrastruktury będą dużo większe. - Tyle, że te będziemy ponosić w większej części już w 2011 roku. Prawdopodobieństwo nowelizacji tegorocznego budżetu jest więc bardzo niskie. Przesunięcie między kategoriami wydatków nie wymagają nowelizacji budżetu _- cytuje słowa Koteckiego gazeta.

Jak dodaje dziennik, to z powodu szacowania skutków powodzi opóźnia się przedłożenie rządowi założeń do przyszłorocznego budżetu. Rada Ministrów czeka, aż koszty kataklizmu podliczą poszczególni wojewodowie. Zgodnie z prawem założenia powinny być znane najpóźniej w połowie czerwca - tymczasem możliwe, że poznamy je dopiero pod koniec miesiąca. Rząd potrzebuje czasu, bo jak mówi _ DGP _ wiceminister Kotecki, zamierza uwzględnić koszty powodziowe już na etapie założeń.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)