Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kotecki: Sytuacja Grecji jest ryzykiem dla Polski

0
Podziel się:

Wiceminister finansów zaznaczył, że Polska nie ma problemów ze sprzedażą obligacji.

Kotecki: Sytuacja Grecji jest ryzykiem dla Polski
(Ministerstwo Finansów)

Wiceminister finansów Ludwik Kotecki powiedział w czwartek, że sytuacja Grecji jest poważnym ryzykiem dla Polski. Zaznaczył jednak, że Polska obecnie nie ma problemów ze sprzedażą obligacji.

_ - Trzeba patrzeć na to, co się będzie działo z Grecją. To jest główny problem UE, to jest problem instytucjonalny Unii _ - powiedział Kotecki podczas prezentacji raportu _ Gospodarka Polski-Prognozy i Opinie. Maj 2010 _.

Dodał, że Grecja jest poważnym ryzykiem także dla Polski. _ - Jednak jesteśmy dużo lepiej postrzegani fundamentalnie - między innymi dlatego, że nie jesteśmy w strefie euro - co wskazują ostatnie przetargi obligacji. W tej chwili nie ma żadnego problemu ze sprzedażą SPW _ - powiedział Kotecki.

Agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła we wtorek rating kredytowy dla Grecji i Portugalii. Oznacza to, że kupowanie papierów skarbowych tych krajów wiąże się z dużym ryzykiem. Według ekspertów, bez pomocy finansowej Grecja zbankrutuje, a już teraz jej problemy wpływają na gospodarki krajów europejskich powodując spadki cen akcji, obligacji czy osłabienie kursów walutowych.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)