Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kraków, Dąbrowa Górnicza i Radomsko propozycjami dla PSA i Toyoty

0
Podziel się:

PSA Peugeot Citroen i Toyota rozpoczęły przegląd potencjalnych lokalizacji nowej fabryki w Krakowie, Dąbrowie Górniczej i Radomsku w woj. łódzkim

- poinformował PAP po konferencji prasowej wiceminister gospodarki Edward Nowak.

'Do listopada powstanie krótka lista lokalizacji spośród propozycji w Polsce, Czechach i na Węgrzech, a do końca roku inwestorzy dokonają ostatecznego wyboru' - powiedział w czwartek PAP Nowak.

'Mam nadzieję, że na krótkiej liście znajdzie się któraś z polskich lokalizacji' - dodał. Ich przegląd inwestor rozpoczął w czwartek. Zostały one wybrane spośród proponowanych przez Ministerstwo Gospodarki.

Wartość inwestycji koncernów motoryzacyjnych to 1,5 mld euro. Zdolność produkcyjna fabryki ma wynosić 300.000 samochodów rocznie. Miałaby ona rozpocząć produkcję w 2005 roku.

Według Nowaka, dzięki niej zatrudnienie może znaleźć 13-14 tys. osób.

Przez budowę w Europie nowej fabryki małych aut koncerny chcą rozszerzyć sprzedaż swoich aut w tym regionie świata.

W 2000 roku udział aut japońskiego koncernu w europejskim rynku motoryzacyjnym wyniósł 3,7 proc., a Toyota sprzedała ponad 540.000 aut.

Udział Peugeota w rynku motoryzacyjnym w zachodniej Europie wzrósł do 13,8 proc. w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku, z 12,7 proc. w analogicznym okresie 2000 roku.

Toyota
motoryzacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)