Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kredyt na dom po trzech latach pracy w Anglii

Kredyt na dom po trzech latach pracy w Anglii

Fot. PAP/EPA

Trzy lata pobytu na Wyspach i co najmniej 10 procent wkładu własnego - takie warunki musi spełnić Polak pracujący w Wielkiej Brytanii, który chce kupić tam mieszkanie i zaciągnąć kredyt .

Do tego dochodzi opłata skarbowa, która wynosi od trzech do dziewięciu procent wartości nieruchomości.

PORÓWNAJ:

Oferty kredytów hipotecznych

W Wielkiej Brytanii legalnie pracuje około 400 tysięcy Polaków, jednak niektóre szacunki mówią nawet o milionie polskich emigrantów. Część postanowiła na stałe zostać na Wyspach. Jednak wielu z nich, jak pisze "Gazeta Prawna" zamiast wynajmować mieszkanie coraz częściej myśli o zakupie nieruchomości na własność.

Banki brytyjskie zauważyły zwiększone zainteresowanie Polaków kredytami hipotecznymi i starają się jak najbardziej uprościć proces kredytowy. Coraz częściej można spotkać polskojęzycznych pracowników zatrudnionych specjalnie w celu obsługi naszych rodaków.

Jednak "Gazeta Prawna" ostrzega, że Polacy planujący zakup mieszkania na Wyspach mogą napotkać poważną barierę - ceny nieruchomości. Są one znacznie wyższe niż w Polsce, a poza tym stale rosną. W pierwszym kwartale 2007 roku ceny mieszkań w Wielkiej Brytanii wzrosły średnio o 9,5 procent w skali roku co oznacza, że cena typowego domu to w przeliczeniu prawie milion złotych.

kredyty, kredyt hipoteczny, anglia, mieszkanie, nieruchomości, dom, praca w anglii
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Edyta Lesiewicz
62.49.163.* 2012-03-23 09:40
http://www.easyhomeownership.co.uk/contact/index.cfm
Edyta Lesiewicz
62.49.163.* 2012-03-22 16:28
a moze bez kredytu?

www.easyhomeownership.co.uk
per24ellka
82.132.139.* 2011-12-25 14:22
Mam pytanie : czy jest jakakolwiek szansa dostania kredytu na zakup domu w Wielkiej Brytanii,jeśli jest się zadłużonym w Polsce? Czy angielskie banki to obchodzi? Jestem tutuaj 2 lata,cały czas legalnie pracuje,mam stałą pracę,zarabiam ok.900Ł mies.,o kredyt chciałabym się starać z partnerem,który ma podobne dochody. Załóżmy,że mam 10,a nawet 20% wkładu własnego i stać by mnie było na płacenie wyższej sumy mies.za "utrzymanie" domu dla samego komfortu psychicznego,a nie tak jak teraz przez agencje: tu posprzątaj,tam nie wbij gwoździa itp. Dodam,że zamierzam zostac w Anglii na stałe.
Zobacz więcej komentarzy (20)