Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kredyt na mieszkanie coraz trudniej dostać. Oto najnowsze dane

0
Podziel się:

Wartość kredytów na nieruchomości spadła o prawie 4 miliardy złotych.

Kredyt na mieszkanie coraz trudniej dostać. Oto najnowsze dane
(Forca/Dreamstime)

W czerwcu 2012 roku spadła wartość udzielonych kredytów na zakup nieruchomości oraz kredytów konsumpcyjnych - poinformował w komunikacie Narodowy Bank Polski.

Zgodnie z informacjami banku centralnego wartość kredytów na nieruchomości w czerwcu spadła w porównaniu z majem 2012 r. o 3 mld 815,9 mln zł. Natomiast w maju wartość udzielonych przez banki kredytów na nieruchomości dla gospodarstw domowych wzrosła o 11 mld 441,4 mln zł.

Wartość kredytów hipotecznych w walutach w czerwcu spadła o 6 mld 264,3 mln zł po wzroście o 9 mld 291,5 mln zł w maju. Natomiast wartość kredytów w złotych w czerwcu wzrosła w ujęciu miesięcznym o 2 mld 448,4 mln zł po wzroście o 2 mld 149,9 mln zł w maju.

NBP podał ponadto, że wartość udzielonych przez banki kredytów konsumpcyjnych w czerwcu spadła o 944,7 mln zł w porównaniu z majem i wyniosła 134 mld 687 mln zł. Wartość kredytów konsumpcyjnych złotowych spadła w tym czasie o 525 mln zł do 124 mld 750,8 mln zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawdź, czy RPP znów podniesie stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej po raz pierwszy od czerwca 2011 roku podwyższyła stopy procentowe.
Kredyt na dom? Jak go załatwić? Kredyty na dom co do zasady nie różnią się od mieszkaniowych, ale ich załatwienie jest bardziej pracochłonne
Oto decyzja RPP w sprawie stóp procentowych Ostatni raz stopy procentowe zostały zmienione w czerwcu 2011 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)