Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Kredyty we frankach. Niewielu skorzysta na propozycji banków

Większość zadłużonych we frankach nadal będzie narażona na ryzyko walutowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EastNews/Łukasz Szelemej)

Główny ekonomista banku Societe Generale Jarosław Janecki uważa, ze z oferty skorzystają tylko osoby, które mają największe problemy ze spłatą kredytu. Dodaje, że większość zadłużonych we frankach nadal będzie narażona na ryzyko walutowe.

Związek Banków Polskich zaproponował między innymi utworzenie specjalnego funduszu wsparcia dla wszystkich osób spłacających kredyty hipoteczne, które mają przejściowe problemy z regulowaniem zadłużenia z powodów losowych.

Poza tym zaproponowano rozwiązania umożliwiające stabilizację wysokości raty, możliwość wydłużenia okresu kredytowania i wsparcie dla osób, które zdecydują się na przewalutowanie kredytu.

Sprawdź, jak zmieniał się kurs franka

Jarosław Janecki uważa, że propozycjami banków mogą być zainteresowane osoby, które brały kredyt około 2008 roku. Wówczas frank szwajcarski był znacznie tańszy i tym kredytobiorcom najbardziej wzrosła wysokość rat.

Czytaj więcej w Money.pl
"Frankowicze nie zostaną na lodzie" W obecnej sytuacji Janusz Piechociński radził frankowiczom, by przede wszystkim nie podejmowali nerwowych ruchów - na przykład nie przewalutowywali swoich kredytów.
Banki pomogą fankowcom. Liczą na ugodę Profesor Modzelewski przewiduje, że propozycje sektora bankowego będą niewystarczające.
Walka o 8 mld zł. Każdy może dostać część z nich Według banków, projekt spowoduje nałożenie na nie dodatkowych kosztów, które będą musiały przerzucić na klientów.
Tagi: związek banków polskich, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, gospodarka polska, wiadmości, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz