Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Kredyty we frankach. Ostatnia rozprawa "Nabitych w mBank"

Kredyty we frankach. Ostatnia rozprawa "Nabitych w mBank"

Ponad 1,2 tys. posiadaczy kredytów we frankach złożyło pozew zbiorowy przeciw mBankowi Fot. Piotr Bławicki/East News
Ponad 1,2 tys. posiadaczy kredytów we frankach złożyło pozew zbiorowy przeciw mBankowi

W poniedziałek w sądzie zetrą się frankowicze z mBankiem. O tym, czy wygrają czy przegrają, może zadecydować opinia biegłego, który przygotował... cztery sprzeczne ekspertyzy.

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", w poniedziałek prawdopodobnie po raz ostatni w Sądzie Okręgowym w Łodzi spotkają się frankowicze i przedstawiciele mBanku. Chodzi o pozew zbiorowy wytoczony instytucji finansowej przez grupę ponad 1,2 tys. posiadaczy kredytów we frankach.

W czasie tej rozprawy sąd ma wysłuchać biegłego i zapozna się ze stanowiskami obu stron. Opinia biegłego może mieć kluczowe znaczenie dla wyroku.

Na zlecenie sądu przygotował on cztery opinie w ciągu dwóch lat, które są sprzeczne ze sobą. Dwie z nich były korzystne dla banku, zaś dwie - dla frankowiczów.

"Najgroźniejszą obietnicą była pomoc dla frankowiczów"

W 2010 r. grupa ponad 700 osób złożyła pozew zbiorowy przeciwko mBankowi domagając się rekompensaty z tytułu ponoszenia nieuzasadnionych, wyższych kosztów kredytu we frankach szwajcarskich. Później do pozwu przystąpili kolejni kredytobiorcy, a ich lista wydłużyła się do 1,2 tys. osób.

Czytaj także
Polecane galerie
ed007
2018-07-05 09:56
Pan MateuszKrzywousty-Morawiecki podpisał 2,3mld franków kredytu-za co dostał 15mln zł prowizji złodziejskiej
docent
2018-06-28 22:42
mbank i getin to najwieksze przekrety
Dla njepelnosprytnych
2018-05-01 19:52
Co za tępe ludzie. Na logikę skoro wybierzesz kredyt w frankach to zawsze będzie kredyt i raty wyższe lub niższe zależy od kursu. Więc o Co oni chcą się ubiegać. czym wyższy kurs to na logikę kwota do zwrotu będzie wyższa.!
Pokaż wszystkie komentarze (21)