Notowania

Kredyty we frankach. Ostatnia rozprawa "Nabitych w mBank"

W poniedziałek w sądzie zetrą się frankowicze z mBankiem. O tym, czy wygrają czy przegrają, może zadecydować opinia biegłego, który przygotował... cztery sprzeczne ekspertyzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Bławicki/East News)
Ponad 1,2 tys. posiadaczy kredytów we frankach złożyło pozew zbiorowy przeciw mBankowi

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", w poniedziałek prawdopodobnie po raz ostatni w Sądzie Okręgowym w Łodzi spotkają się frankowicze i przedstawiciele mBanku. Chodzi o pozew zbiorowy wytoczony instytucji finansowej przez grupę ponad 1,2 tys. posiadaczy kredytów we frankach.

W czasie tej rozprawy sąd ma wysłuchać biegłego i zapozna się ze stanowiskami obu stron. Opinia biegłego może mieć kluczowe znaczenie dla wyroku.

Na zlecenie sądu przygotował on cztery opinie w ciągu dwóch lat, które są sprzeczne ze sobą. Dwie z nich były korzystne dla banku, zaś dwie - dla frankowiczów.

"Najgroźniejszą obietnicą była pomoc dla frankowiczów"

W 2010 r. grupa ponad 700 osób złożyła pozew zbiorowy przeciwko mBankowi domagając się rekompensaty z tytułu ponoszenia nieuzasadnionych, wyższych kosztów kredytu we frankach szwajcarskich. Później do pozwu przystąpili kolejni kredytobiorcy, a ich lista wydłużyła się do 1,2 tys. osób.

Tagi: frankowicze, kredyty we frankach, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, banki
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-04-2018

No sorry taki mamy klimatTak, brało się kredyty w frankach bo taniej było, jak frank poszedł ostro do góry to potem "ola boga", ah.. janusze nie rozumieją co to jest … Czytaj całość

30-04-2018

Biedne żuczki-Halyna frank i nasz kredyt poszedł do góry, co robimy? -Idziemy protestować na ulice i zakładamy sprawę w sądzie przeciwko bankom. Oj biedne żuczki, … Czytaj całość

30-04-2018

zibiJakiej znowu rekompensaty !!!! domagają się zwrotu ukradzionych przez banksterów kwot ! Tyle w temacie.

Rozwiń komentarze (21)

Wybrane dla Ciebie