Notowania

egipt
12-12-2013 (21:07)

Krwawy atak w Egipcie. Nie żyje do 40 osób

Nawet 35 egipskich policjantów zostało rannych w następstwie wybuchu w pobliżu bazy policyjnej pod Ismailią. Nie wiadomo, czy eksplodował samochód pułapka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apaimages/Polaris/East News)

Nawet 35 egipskich policjantów zostało rannych w następstwie wybuchu w pobliżu bazy policyjnej pod Ismailią, w północno- wschodnim Egipcie nad kanałem Sueskim - poinformowały służby bezpieczeństwa. Nie wiadomo, czy eksplodował samochód pułapka.

Według służb bezpieczeństwa wśród rannych jest trzech oficerów.

Nie jest jasne, czy zamachu dokonał samobójca, który wykorzystał samochód pułapkę, czy eksplodował ładunek wybuchowy zainstalowany w pobliżu ogrodzenia wokół bazy, jak utrzymuje gubernator prowincji Ismailia generał Ahmed al-Kasas. Według niego rannych zostało 18 osób.

Egipt od 3 lipca, gdy od władzy odsunięto islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego, stał się miejscem częstych zamachów bombowych - samobójczych i z wykorzystaniem samochodów pułapek.

Wojsko kontynuuje szeroko zakrojoną ofensywę na Półwyspie Synaj. Północna część Synaju uważana jest za matecznik antyrządowej rebelii islamistycznej. Częstotliwość ataków drastycznie wzrosła od czasu odsunięcia od władzy przez wojsko prezydenta Mursiego.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: egipt, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie