Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krwawy dzień w Iraku. Co najmniej 29 ofiar

0
Podziel się:

Wybuch trzech samochodów pułapek w pobliżu targów i na ulicy pełnej
sklepów w Hilli w środkowym Iraku to najkrwawsze z serii ataków.

Krwawy dzień w Iraku. Co najmniej 29 ofiar
(AP/FOTOLINK/East News)
bEEIYhSJ

Wybuch trzech samochodów pułapek w pobliżu targów i na ulicy pełnej sklepów w Hilli w środkowym Iraku to najkrwawsze z serii ataków.

W następstwie eksplozji trzech samochodów pułapek w Hilli zginęło 9 osób, a rannych zostało 21 - poinformowała policja. Hilla leży ok. 95 km na południe od Bagdadu.

W nocy ze środy na czwartek wybuch samochodu pułapki zabił 7, zranił 12 ludzi w Nadżafie w środkowym Iraku, ok. 160 km od Bagdadu. mieście Suwajra, ok. 40 km na południowy wschód od Bagdadu w zamachu bombowym w rejonie handlowym zginęło 5 cywilów, rannych zostało 14.

bEEIYhSL

W mieście Samarra nad Tygrysem zamachowiec samobójca zaatakował posterunek policji; zabił trzech funkcjonariuszy. Wybuch zranił czterech innych i pięciu cywilów.

Bomba przydrożna zabiła trzech, a zraniła siedmiu członków prorządowej milicji w miejscowości Tarmija ok. 60 km na północ od Bagdadu. Bomba wybuchła także w Bagdadzie; zabiła dwie osoby, zraniła osiem - poinformowała policja.

Wzrost aktów terroru w Iraku rodzi obawy, że może się powtórzyć fala przemocy na tle religijnym, jak w latach 2006-7, na które przypadł jej szczyt. Od początku roku w Iraku zginęło ponad 6 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl

bEEIYhSR
bEEIYhTm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)