Notowania

dascoin
06-11-2017 (15:08)

Tak wyglądało seminarium o kryptowalutach. Reklamowały je gwiazdy z telewizji. Mamy nagranie

Miały być gwiazdy telewizji, miały być ciepłe posiłki. Tak wyglądała reklama "seminarium dotyczącego kryptowalut" w Warszawie. Impreza została zorganizowana z ogromnym rozmachem. Byli tancerze, śpiewała też Cleo (znana z piosenki o Słowianach). Jednak zamiast seminarium naukowego, była reklama firmy tworzącej "alternatywę dla BitCoina". Eksperci z branży od dawna alarmują, że może to być kolejna piramida finansowa. Pokazujemy wam, jak wyglądała impreza od środka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Ratajczak)

Miały być gwiazdy telewizji, miały być ciepłe posiłki. Tak wyglądała reklama "seminarium dotyczącego kryptowalut" w Warszawie. Byli tancerze, śpiewała też Cleo (znana z piosenki o Słowianach). Jednak zamiast seminarium naukowego, była reklama firmy tworzącej "alternatywę dla BitCoina".

Od kilku dni w internecie furorę robiło zaproszenie na wydarzenie "Crypto Mission". Organizatorzy na "seminarium o kryptowalutach" mieli ściągnąć gwiazdy z pierwszych stron gazet i ekranów: Krzysztofa Ibisza, Grzegorza Hyżego, Rafała Maseraka, Karolinę Szostak i Dorotę Gardias. Nie zjawił się nikt. Krzysztof Ibisz w mediach społecznościowych tłumaczył, że informacja o jego obecności jest nieprawdziwa. Nie dotarała też prowadząca - Agnieszka Hyży. Było natomiast dużo o tym, jak zarobić na kryptowalutach. Pojawiła się też długa reklama, dlaczego DasCoin (wspierany przez organizatora) jest lepszy niż inne możliwości.

O sprawie pisaliśmy w materiale pt. "Miał być Ibisz i Maserak. Polskie gwiazdy wykorzystano do promocji podejrzanych inwestycji". Po materiale odezwał się do nas Maciej Dowbor. Na imprezie go wprawdzie nie było, ale pojawił się w materiałach wyświetlanych zebranym gościom. Podpytywał w nich, co warszawiacy sądzą o kryptowalutach. Dziś tłumaczy, że o firmie nie wiedział zupełnie nic i zapowiada kroki prawne przeciwko organizatorom. Był przekonany, że nagrywa na rzecz seminarium naukowego, a nie imprezy komercyjnej. O DasCoin usłyszał dopiero po naszym tekście.

Problem w tym, że od dłuższego czasu o DasCoinie krążą same złe opinie. O tym, że DasCoin to podejrzane przedsięwzięcie, przekonany jest Michał Szafrański, bloger finansowy i twórca serwisu "Jak oszczędzać pieniądze”. Tomasz Jaroszek, ekspert finansowy i twórca bloga Doradca.Tv mówi o DasCoinie tak: "To ostatnia rzecz, w którą bym zainwestował". A przedstawiciele firmy? Na konferencji tłumaczyli, że wszystkie złe opinie pochodzą od osób, które nie rozumieją tej rewolucyjnej nowej technologii.

Tagi: dascoin, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-11-2017

manySpóznili się o 2,5 roku nie ta władza sprzyjająca przekręcirzom.

06-11-2017

AdaA madonna za 6000000 w Warszawie promowana przez lewactwo to nie przeszkadzało

06-11-2017

widzZobaczymy jak szybko Rzad zadziala, czy tak szybko jak przy Ambef Gold

Rozwiń komentarze (38)

Wybrane dla Ciebie