Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

Tak wyglądało seminarium o kryptowalutach. Reklamowały je gwiazdy z telewizji. Mamy nagranie

38
Podziel się:

Miały być gwiazdy telewizji, miały być ciepłe posiłki. Tak wyglądała reklama "seminarium dotyczącego kryptowalut" w Warszawie. Impreza została zorganizowana z ogromnym rozmachem. Byli tancerze, śpiewała też Cleo (znana z piosenki o Słowianach). Jednak zamiast seminarium naukowego, była reklama firmy tworzącej "alternatywę dla BitCoina". Eksperci z branży od dawna alarmują, że może to być kolejna piramida finansowa. Pokazujemy wam, jak wyglądała impreza od środka.

Tak wyglądało seminarium o kryptowalutach. Reklamowały je gwiazdy z telewizji. Mamy nagranie
(Mateusz Ratajczak)
bEJDlzqZ

Miały być gwiazdy telewizji, miały być ciepłe posiłki. Tak wyglądała reklama "seminarium dotyczącego kryptowalut" w Warszawie. Byli tancerze, śpiewała też Cleo (znana z piosenki o Słowianach). Jednak zamiast seminarium naukowego, była reklama firmy tworzącej "alternatywę dla BitCoina".

Od kilku dni w internecie furorę robiło zaproszenie na wydarzenie "Crypto Mission". Organizatorzy na "seminarium o kryptowalutach" mieli ściągnąć gwiazdy z pierwszych stron gazet i ekranów: Krzysztofa Ibisza, Grzegorza Hyżego, Rafała Maseraka, Karolinę Szostak i Dorotę Gardias. Nie zjawił się nikt. Krzysztof Ibisz w mediach społecznościowych tłumaczył, że informacja o jego obecności jest nieprawdziwa. Nie dotarała też prowadząca - Agnieszka Hyży. Było natomiast dużo o tym, jak zarobić na kryptowalutach. Pojawiła się też długa reklama, dlaczego DasCoin (wspierany przez organizatora) jest lepszy niż inne możliwości.

bEJDlzrb

O sprawie pisaliśmy w materiale pt. "Miał być Ibisz i Maserak. Polskie gwiazdy wykorzystano do promocji podejrzanych inwestycji". Po materiale odezwał się do nas Maciej Dowbor. Na imprezie go wprawdzie nie było, ale pojawił się w materiałach wyświetlanych zebranym gościom. Podpytywał w nich, co warszawiacy sądzą o kryptowalutach. Dziś tłumaczy, że o firmie nie wiedział zupełnie nic i zapowiada kroki prawne przeciwko organizatorom. Był przekonany, że nagrywa na rzecz seminarium naukowego, a nie imprezy komercyjnej. O DasCoin usłyszał dopiero po naszym tekście.

Problem w tym, że od dłuższego czasu o DasCoinie krążą same złe opinie. O tym, że DasCoin to podejrzane przedsięwzięcie, przekonany jest Michał Szafrański, bloger finansowy i twórca serwisu "Jak oszczędzać pieniądze”. Tomasz Jaroszek, ekspert finansowy i twórca bloga Doradca.Tv mówi o DasCoinie tak: "To ostatnia rzecz, w którą bym zainwestował". A przedstawiciele firmy? Na konferencji tłumaczyli, że wszystkie złe opinie pochodzą od osób, które nie rozumieją tej rewolucyjnej nowej technologii.

bEJDlzrC
wiadomości
gospodarka
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(38)
Ten
4 lata temu
Dlaczego ta sama komisja da. Amber Gold nie zajmie się ta pseudofirma.?
ed
4 lata temu
to niemiecka agentura znów próbuje okrasc Polaków
Endriu
4 lata temu
Przyszli pożarli ciepłej strawy i poszli do domu marzyć o wirtualnych milionach. W latach 90 -tych krążyly takie listy , którą należało kupić za około 2 tys. Marek niemieckich . Wysłać pieniądze na konto do Szwajcarii, zwerbować kolejnego frajera żeby zrobił to samo. Potem tylko należało czekać na zyski, których większość nie doczekała się do dzisiaj!!!!
bEJDlzrD
realista
4 lata temu
jak ktoś mówi że da ci konia za coś a potem daje krowę to jest oszustwo. Gościu od przekrętów co miał zorganizować spotkanie o bitcoinie zaprezentował coś co jest nic nie warte. Ludzie powinni też go tak potraktować.
kid
4 lata temu
Blockchain to największa rewolucja od czasów wynalezienia metalowej monety przez Fenicjan. Ale oczywiście zawsze znajdą się oszuści, który będą bić własne monety i twierdzić, że są lepsze niż te używane przez wszystkich.
...
Następna strona