Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys imigracyjny w Europie. Angela Merkel domaga się "uczciwego podziału azylantów"

0
Podziel się:

Najpierw jednak prace muszą zakończyć szefowie resortów spraw wewnętrznych.

Kryzys imigracyjny w Europie. Angela Merkel domaga się "uczciwego podziału azylantów"
(European Council/Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bELfMINx

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła, że przywódcy państw UE są gotowi zebrać się na nadzwyczajnym szczycie poświęconym kryzysowi imigracyjnemu. Najpierw jednak prace muszą zakończyć szefowie resortów spraw wewnętrznych.

Na spotkaniu z premierem Danii Larsem Lokke Rasmussenem w Berlinie Merkel zaznaczyła, że ministrowie spraw wewnętrznych państw UE już pracują intensywnie nad znalezieniem rozwiązań.

- Przywódcy państw i rządów są gotowi spotkać się, jeśli wstępna praca zostanie wykonana i jeśli potrzebne będzie zorganizowanie nadzwyczajnego szczytu - powiedziała, dodając, że na szczeblu UE czynione są już bardzo intensywne starania mające na celu wypracowanie lepszych sposobów zajmowania się tą kwestią.

bELfMINz

Zdaniem Merkel unijny szczyt miałby sens, jeśli po zakończeniu prac przez ministrów spraw wewnętrznych decyzje musieliby podjąć przywódcy państw UE. Kanclerz ponownie zażądała "uczciwego" podziału azylantów między kraje UE. Dodała, że Grecja i Włochy muszą otrzymać pomoc w budowie kolejnych ośrodków rejestracji przybyszów.

bELfMIOa
wiadomości
gospodarka
najważniejsze
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)