Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Chinach - co dalej ze złotym?

0
Podziel się:

Słaby kurs złotego to nie tylko kwestia wydarzeń w polskiej polityce, dużą rolę odgrywają również czynniki globalne – mówią w #dziejesienazywo Marcin Mróz, główny ekonomista Grupy Copernicus i Michał Dybuła, główny ekonomista BGŻ BNP Paribas na region.

Kryzys w Chinach - co dalej ze złotym?
(ChinaFotoPress)

Po raz drugi w ciągu tygodnia chińska giełda zanotowała spadki - od początku stycznia to już 15 proc. - powodując panikę na rynku drugiej największej gospodarki świata. W poniedziałek handel został wstrzymany i w Sznghaju i w Shenzhen, gdy ceny akcji spadły o ponad 7 procent, pomimo wcześniejszych interwencji rządu.

Zła passa na chińskiej giełdzie, spadki i wstrzymywanie notowań, jak to może wpłynąć na nasze portfele i kurs polskiej waluty – o to pytamy ekspertów w #dziejesienazywo w money.pl. Ci, jako powód spadków, wskazują między innymi napięciami na Półwyspie Koreańskim i konflikt na linii Iran-Arabia Saudyjska. A to - przekłada się wprost na sytuację na polskim rynku.

Chińskie władze starają się przeciwdziałać kryzysowi i robią wszystko, żeby pobudzić wzrost gospodarczy, który jest najniższy od 6 lat. Do tego starają się budować zaufanie wśród inwestorów. Niestety działania te okazują się bardzo nieudolne. Ta niemoc dodatkowo wzmacnia spadki na rynku. Wolniejszy wzrost gospodarczy oznacza radykalny spadek popytu w kraju, który jest drugim co do wielkości konsumentem ropy na świecie i jednym z największych importerów surowców ogółem. Spora część tego importu pochodzi na przykład z Niemiec, które z kolei korzystają z polskich poddostawców.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)