Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Rosji. Moskwa zwolni trzy tysiące pracowników

0
Podziel się:

Stolica Rosji podjęła decyzję o redukcji o 30 proc. liczby
pracowników państwowych miasta.

Kryzys w Rosji. Moskwa zwolni trzy tysiące pracowników
(jaime.silva / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0))
bETzCiZh

Mer Moskwy zadecydował o zwolnieniu co trzeciego swojego pracownika. Pracę straci aż 3 tysiące osób. Pozostali na stanowiskach będą otrzymywać o 10 proc. niższe wynagrodzenie. To efekt kryzysu w Rosji.

Mer Moskwy Siergiej Sobianin uściślił, że chodzi nie tylko o wakaty, lecz o realnie pracujących obecnie urzędników.

- Przeanalizowaliśmy sytuację w każdym departamencie, komitecie, wykaz etatów wszystkich struktur. Wyniki tej analizy pokazały możliwość zredukowania liczby zatrudnionych na etatach urzędników mniej więcej o 30 procent. To największa redukcja od czasów pieriestrojki - powiedział mer Moskwy.

bETzCiZj

Sobianin zapowiedział także redukcję wynagrodzeń tych urzędników, którzy pozostaną na etatach, w tym i swojego uposażenia. Pensja mera ma zostać obniżona o 10 proc.

Na początku marca prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret o obniżeniu do końca roku pensji własnej oraz wysokiej rangi urzędników, w tym premiera Dmitrija Miedwiediewa.

- Jest to decyzja o charakterze tymczasowym, wywołana obecną koniunkturą gospodarczą. Jeśli nie zmieni się ona w sposób istotny, to termin zostanie przedłużony, a jeśli będą zmiany na lepsze, to nie będzie podstaw do przedłużenia - powiedział radiu "Goworit Moskwa" rzecznik prezydenta Dmitrij Pieskow.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie będzie nowych sankcji dla Rosji Na razie Komisja Europejska i Europarlament walczy, by żaden kraj z sankcji się nie wyłamywał.
Emigranci zarobkowi uciekają z Rosji Spadek kursu rubla spowodował, że różnice w zarobkach między Rosja i Białorusią znacznie zmalały.
Fatalny początek roku dla rubla. Silne spadki Za euro dawano 70,70 rubla, czyli o 2,05 rubla więcej niż na przednoworocznym zamknięciu. Na początku poniedziałkowej sesji - pierwszej w 2015 roku - dolar kosztował 58,35 rubla, a euro - 70,25 rubla.
bETzCiZK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)