Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys bliskowschodni nadal nierozwiązany

0
Podziel się:

Amerykański sekretarz stanu podkreśla, że cały czas jest wiele możliwości rozwiązania sporu.

Kryzys bliskowschodni nadal nierozwiązany
(AP/Fotolink/East News)
bEUroHNN

Amerykański sekretarz stanu John Kerry oświadczył dziś, że za wcześnie jest na wyciąganie wniosków na temat perspektyw rozmów pokojowych między Izraelem a Palestyńczykami. Podkreślił, że _ wiele możliwości _ pozostaje w grze.

Kerry powiedział, że palestyński prezydent Mahmud Abbas zgodził się dotrzymać obietnicy kontynuowania rozmów z Izraelem do końca kwietnia.

_ - Nawet dziś wieczorem obie strony powiedziały, że chcą dalej szukać drogi naprzód _ - powiedział Kerry dziennikarzom po spotkaniu z natowskimi partnerami w Brukseli.

bEUroHNP

Wcześniej tego dnia wysoki przedstawiciel Departamentu Stanu poinformował, że w środę nie dojdzie do zapowiadanej wcześniej podróży szefa amerykańskiej dyplomacji do Ramallah, gdzie miał rozmawiać z prezydentem palestyńskim Mahmudem Abbasem.

_ Nie lecimy jutro _ - powiedział rzecznik Kerry'ego. Sam Kerry, jak pisze AFP, nie potwierdził jednoznacznie odwołania wizyty w Ramallah.

Agencja AFP zaznacza, że środową podróż odwołano przed oświadczeniem Abbasa, który we wtorek zapowiedział natychmiastowe wznowienie przez Palestyńczyków starań o szersze uznanie ich państwowości w ONZ i powiedział, że podpisał wnioski o przyjęcie Palestyny do 15 oenzetowskich agend i konwencji międzynarodowych.

Oświadczenie palestyńskiego przywódcy, jak napisała agencja AP, może poważnie zagrozić rozmowom pokojowym z Izraelem, wznowionym w ubiegłym roku dzięki staraniom USA.

bEUroHNV

Czytaj więcej w Money.pl

bEUroHOq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)