Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys na Ukrainie. Ławrow i Klimkin rozmawiali o uregulowaniu sytuacji

0
Podziel się:

Ławrow podkreślił konieczność deeskalacji sytuacji na wschodzie Ukrainy.

Siergiej Ławrow
Siergiej Ławrow (AP/Fotolink/East News)
bEJuWwBN

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow i nowy minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin przeprowadzili dziś rozmowę telefoniczną. Jak głosi komunikat rosyjskiego resortu, Ławrow podkreślił konieczność deeskalacji sytuacji na wschodzie Ukrainy.

_ - Strona rosyjska podkreśliła wagę jak najszybszej deeskalacji konfliktu, osłabienia napięć i zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim obywatelom Ukrainy oraz rozpoczęcia szerokiego dialogu narodowego _ - głosi komunikat MSZ Rosji.

Resort zaznacza, że rozmowa ministrów była kontynuacją wcześniejszej rozmowy telefonicznej prezydentów obu krajów: Władimira Putina i Petra Poroszenki. Rozmawiali oni w czwartek wieczorem o zawieszeniu broni na wschodzie Ukrainy.

bEJuWwBP

Poroszenko ma w piątek zaprezentować plan pokojowego uregulowania sytuacji w dwóch obwodach na wschodzie Ukrainy, gdzie trwają walki z prorosyjskimi separatystami. Klimkin, który w czwartek został zatwierdzony na stanowisku szefa MSZ przez parlament, ma w poniedziałek zaprezentować ten plan w Luksemburgu ministrom spraw zagranicznych państw UE.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina zapłaciła Rosji pierwszą ratę za... W grudniu 2013 roku Rosja kupiła dwuletnie euroobligacje Ukrainy za 3 mld dolarów. Oprocentowanie roczne tych papierów wartościowych to 5 proc.
Wznowienie rozmów gazowych z Rosją? Unijny komisarz ds. energetyki liczy, że przed połową lipca uda się zorganizować trójstronne spotkanie. Będzie prowadził w tym celu dwustronne rozmowy przygotowawcze z Rosją oraz Ukrainą.
Rosja wysłała nowe wojska na granicę Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen poinformował, że na granicy z Ukrainą Rosjanie zgromadzili kilka tysięcy żołnierzy.
bEJuWwCq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)