Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys nie zniechęcił Polaków do świąt w ciepłych krajach

0
Podziel się:

Chętnie wybieramy też zagraniczne wypady na narty.

Kryzys nie zniechęcił Polaków do świąt w ciepłych krajach
(Soshnikov/iStockphoto)


Kryzys nie odstraszył Polaków, ale zainteresowanie wyjazdami świątecznymi jest nieco mniejsze niż przed rokiem. Na pierwszym miejscu pod względem popularności nadal **ciepłe kraje, a następnie wypady na narty do zagranicznych kurortów.

Jak podkreślali przedstawiciele biur podróży, Polacy coraz chętniej spędzają święta Bożego Narodzenia, a szczególnie Sylwestra poza domem.

_ - W okresie przed- i poświątecznym wzrasta liczba osób podróżujących. W głównej mierze są to wyjazdy do rodziny. Wiele osób mieszkających za granicą decyduje się w tym czasie odwiedzić najbliższych w Polsce lub pojechać do najbliższych za granicę, żeby razem spędzić święta _ - oceniła Stanisława Cieślak z Orbis Travel.

Jak podkreśliła, jeśli chodzi o wyjazdy turystyczne, to Święta _ pod palmami _ spędza stosunkowo niewielka liczba osób. _ Szalenie popularne są wyjazdy na Sylwestra, szczególnie do takich miejsc w krajach ciepłych, jak Teneryfa, Tunezja, Hurghada _ - podkreśliła. W tym roku na Sylwestra Polacy chętnie udadzą się również do Rzymu, St. Petersburga, Paryża, Pragi i Wilna.

Na to, że Polacy wybierają kraje egzotyczne na czas świąteczno-sylwestrowy, wskazał również Andrzej Glapiak z portalu wakacje.pl.

- _ Bardzo popularne kierunki wśród Polaków to Egipt, Hiszpania, Dominikana, Sri Lanka, a także Chiny, Brazylia czy Kuba. Więcej ludzi wyjeżdża na Sylwestra niż na święta, choć co roku zwiększa się odsetek osób, które także wyjeżdżają na Boże Narodzenie _ - powiedział.

Dyrektor generalny Oasis Tours Grzegorz Karolewski wskazał, że z trzech kierunków, jakie jego biuro oferuje, najbardziej popularnym jest Egipt, a następnie Tunezja i Turcja. _ - __ Są to miejsca wybierane na okres pomiędzy świętami, z przedłużeniem na okres sylwestrowo-noworoczny _ - zaznaczył.

Także dyrektor finansowy Triady Jacek Dąbrowski podkreślił, że największą popularnością cieszą się kierunki egzotyczne - do Wenezueli, Meksyku, Sri Lanki czy na Kubę; nadal popularny jest Egipt i Maroko. Dodał, że w następnej kolejności są autokarowe wyjazdy do Pragi, Paryża, Londynu z kolacją sylwestrową. Jeżeli chodzi o wyjazdy dla narciarzy, Polacy najchętniej wybierają kurorty we Włoszech oraz Austrii.

Przedstawiciele biur przyznali, że większość Polaków rezerwuje wycieczki z dużym wyprzedzeniem, bo wtedy jest szeroki wybór ofert oraz rabaty. Większość klientów wakacje.pl, zainteresowanych egzotycznymi podróżami, wybrało ofertę już w sierpniu lub w pierwszych dniach września, zaś wyjazdy z nartami we wrześniu i w październiku.

_ - Oferty zimowe występują w trzech kategoriach. Najtańsze to Polska, Czechy i Słowacja; nieco droższe, ale najczęściej wybierane to Włochy i Austria i drogie: Szwajcaria i Francja. Z tegorocznych nowości narciarskich mamy propozycję wyjazdu do Kanady. Dużym zainteresowaniem cieszą się również wyjazdy do Norwegii, Hiszpanii oraz Bułgarii, która w tym roku weszła z ofertą na narty _ - powiedział Glapiak.

ZOBACZ TAKŻE:

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)