Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys strefy euro łatwiej pokonają razem?

0
Podziel się:

Premier Włoch Mario Monti uważa, że władze w Rzymie mogą wiele nauczyć się od Madrytu. Chodzi o reformy rynku pracy i systemu bankowego.

Kryzys strefy euro łatwiej pokonają razem?
(PAP/EPA)

Premier Włoch Mario Monti uważa, że władze w Rzymie mogą wiele nauczyć się od Madrytu. Chodzi o reformy rynku pracy i systemu bankowego.

Monti spotkał się z szefem rządu Hiszpanii Mariano Rajoyem. Włoski rząd zapowiedział wielkie zmiany, by stworzyć miejsca pracy przede wszystkim dla młodych ludzi, podkreślił, że reformy w tym sektorze są konieczne jako niezbędny element działań na rzecz wzrostu gospodarczego. Włoski premier zapewnił, że jest _ pod wrażeniem _ reform w Hiszpanii. Dodał, że mogą być one wzorem dla Włoch.

Szefowie obu rządów poinformowali, że Włochy i Hiszpania będą utrzymywać stałe kontakty, by dyskutować o krokach, których celem jest przezwyciężanie kryzysu w strefie euro i wyjście z recesji.

Monti wyraził przekonanie, że nie wystarczą działania w poszczególnych krajach. Potrzebne jest także jego zdaniem większe zaangażowanie całej Unii Europejskiej. Przypominając ogłoszony w poniedziałek list 12 szefów rządów UE, znany jako _ Plan na rzecz wzrostu gospodarczego w Europie _, pod którym widnieje też podpis premiera Rajoya, Monti wskazał: _ Jest to baza mająca nadać kierunek naszym działaniom _.

_ - Pokładamy też coraz większe nadzieje w działaniach Komisji Europejskiej i Rady UE na rzecz wzrostu, rozwoju i zatrudnienia, przede wszystkim wśród młodych ludzi _ - oświadczył Monti.

_ - Poważne rządy nie mogą pracować myśląc tylko w krótkiej perspektywie _ - ocenił Rajoy. Dodał, że Hiszpania jest w trudnej sytuacji, do której jego zdaniem należy podchodzić w sposób _ realistyczny _.

Bezrobocie w Hiszpanii sięga 23 procent, a wśród osób poniżej 25. roku życia - ok. 50 procent, i jest największe w całej Unii Europejskiej.

Czytaj więcej o kryzysie we Włoszech i Hiszpanii
Takie cięcia, że minister płacze, a premier pracuje bez pensji We Włoszech o 5 mld euro zmniejszone zostaną nakłady na lokalne urzędy i instytucje. Może wzrosnąć VAT.
Minister o Hiszpanii i Włoszech: To nielogiczne Hiszpańska minister broni swojego kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)