Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Grecji. Nie będzie zgody na wydłużenie reform

0
Podziel się:

Według doniesień prasowych premier Grecji ma poprosić o wydłużenie harmonogramu reform o dwa lata, do 2016 roku.

Kryzys w Grecji. Nie będzie zgody na wydłużenie reform
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Niemiecki minister gospodarki Philipp Roesler powiedział, że Berlin jest przeciwny złagodzeniu programu reform dla pogrążonej w kryzysie Grecji. - _ Nie może być żadnego rabatu na uzgodnione reformy _ - powiedział w wywiadzie dla telewizji ARD.

_ - Kanclerz Angela Merkel i ja jesteśmy zgodni, że chcemy wspólnej, silnej Europy ze stabilną walutą. Stworzyliśmy pewne reguły i ja apeluję o to, by te reguły zostały dotrzymane. Europa nie może ponieść porażki z tego powodu, że niektóre kraje nie przeprowadzają koniecznych reform _ - powiedział szef liberalnej FDP.

Dodał, że Niemcy są gotowe pomóc Grecji we wdrażaniu programu, który jest warunkiem otrzymania pomocy finansowej. Według Roeslera skonstruowanie kolejnego, trzeciego pakietu pomocy dla Aten nie jest możliwe.

Dziennik _ Financial Times _ napisał, że premier Grecji Antonis Samaras, który w przyszłym tygodniu spotka się z kanclerz Merkel i prezydentem Francji Francois Hollandem, poprosi o wydłużeniu harmonogramu reform o dwa lata, do 2016 r. Grecja potrzebowałaby dodatkowych 20 mld euro na realizację tego planu, co zdaniem ekspertów mogłoby oznaczać konieczność przyjęcia przez UE i MFW trzeciego pakietu ratunkowego.

Roesler, który jest wicekanclerzem Niemiec, odwiedził w tym tygodniu Estonię i Finlandię, w czwartek udaje się do Holandii, w piątek do Polski, a w przyszłym tygodniu na Słowację. Celem tych wizyt jest - jak powiedział - wymiana poglądów na tematy europejskie. Minister zapewnił w czwartek, że odwiedzając te kraje, nie zamierza akcentować podziału na względnie stabilniejszą północ UE a pogrążone w kryzysie południa Europy. _ Europa może funkcjonować tylko wspólnie _ - podkreślił.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja poza strefą euro? Znamy datę decyzji Nikt nie wie, jakie będą skutki wyjścia Aten z Eurolandu - twierdzi unijny komisarz.
Grecja zbankrutuje we wrześniu. Tak twierdzą Niemcy Już wiadomo, że 130 mld euro pomocy dla kraju nie wystarczy. Na więcej Grecja nie powinna liczyć.
Rząd dementuje propozycję Niemiec dla Grecji Wszystkie greckie partie zareagowały na nią oburzeniem. Komuniści nazwali to szantażem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)