Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w grecji
06.06.2012 15:57

Kryzys w Grecji uderzy w turystykę. Spadną wpływy

Wpływy z turystyki mogą spaść w bieżącym roku w Grecji o 15 procent z powodu pogłębiającego się kryzysu finansowego i niepewności dotyczącej pozostania kraju w strefie euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ARKNTINA/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr)

Wpływy z turystyki mogą spaść w bieżącym roku w Grecji o 15 procent z powodu pogłębiającego się kryzysu finansowego i niepewności dotyczącej pozostania kraju w strefie euro - poinformowało greckie stowarzyszenie firm turystycznych.

_ - Będziemy mieć do czynienia z widocznym spadkiem wpływów z turystyki _ - powiedział agencji Reuters szef stowarzyszenia Andreas Andreadis.

W 2011 roku dochody z turystyki w Grecji wzrosły w porównaniu z rokiem 2010 o 10 proc. do 10,5 mld euro.

W ubiegłym roku Grecję odwiedziło ok. 1,5 mln turystów więcej niż rok wcześniej, osiągając rekordowy poziom 16,5 mln odwiedzających. Częściowo spowodowane było to arabską wiosną; turyści chętniej niż do ogarniętych niepokojami krajów, takich jak Egipt czy Tunezja, wyjeżdżali m.in. na greckie wyspy.

Turystyka jest ważnym sektorem gospodarki Grecji; generuje od 15 do 18 proc. PKB i jedną piątą miejsc pracy.

Zdaniem ekspertów w zadłużonym kraju, który jest zagrożony wyjściem ze strefy euro, konieczne są drastyczne oszczędności. Grecja jednak musi przeprowadzić 17 czerwca nowe wybory parlamentarne, ponieważ w wyniku głosowania z 6 maja zdecydowanej większości nie uzyskały w parlamencie ani partie popierające oszczędności i pomoc zagraniczną, ani ugrupowania im przeciwne.

Czytaj więcej w Money.pl
To jedyna rzecz, w której Grecy są dobrzy? Grecka branża turystyczna ma się coraz lepiej. Padł kolejny rekord.
Policzyli prawdopodobieństwo upadku Grecji Agencja ratingowa ujawnia, jakie będą konsekwencje wyjścia kraju ze strefy euro.
Tagi: kryzys w grecji, grecja, kryzys, turystyka, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz