Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Hiszpanii. Będzie jeszcze gorzej

0
Podziel się:

W Hiszpanii w obecnym i pierwszym kwartale przyszłego roku zostanie odnotowany ujemny wzrost PKB.

Kryzys w Hiszpanii. Będzie jeszcze gorzej
(Moody75/CC/Flickr)

Hiszpanię ponownie czeka recesja, ponieważ w obecnym i pierwszym kwartale przyszłego roku zostanie odnotowany ujemny wzrost PKB - oświadczył minister gospodarki Luis de Guindos.

De Guindos przewiduje, że w ostatnich trzech miesiącach bieżącego roku gospodarka skurczy się o 0,2-0,3 procent w stosunku do poprzedniego kwartału; spadek PKB nastąpi też w pierwszym kwartale 2012 roku._ - Niech nikt nie da się nabrać. Te dwa kwartały nie będą łatwe, jeśli chodzi o wzrost i zatrudnienie _ - powiedział minister.

W zeszłym roku gospodarka Hiszpanii zaczęła podnosić się po prawie dwuletniej recesji. W pierwszym i drugim kwartale 2011 roku odnotowała wzrost, jednak już w trzecim był on zerowy.

De Guindos objął stanowisko ministra gospodarki w nowym konserwatywnym rządzie w zeszłym tygodniu. Zapewniał wtedy, że kraj wyjdzie z poważnego kryzysu gospodarczego, powróci na ścieżkę dobrobytu i znowu będzie tworzył miejsca pracy.

Bezrobocie w Hiszpanii sięga 21,5 procent i jest najwyższe w całej strefie euro. Premier Mariano Rajoy zapowiedział oszczędności w wysokości 16,5 mld euro i obiecał reformę rynku pracy.

Czytaj więcej na temat kryzysu w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/143/t86415.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kanadyjczycy;na;krawedzi;finansowego;krachu,44,0,996908.html) Kanadyjczycy na krawędzi finansowego krachu Bankowcy apelują: _ rząd musi wprowadzić nowe ograniczenia _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t40512.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/pomimo;kryzysu;strefy;euro;nadal;wierzymy;w;ue,97,0,996705.html) Bardziej ufamy Unii, niż własnemu rządowi Aż 61 procent badanych Europejczyków uważa, że ich obecna sytuacja finansowa jest dobra.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t98409.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/zrozpaczona;europa;optymistyczna;afryka;sondaz,218,0,995802.html) Nastroje najgorsze od 30 lat. Mają tak źle? Przygotowując _ Coroczny światowy barometr nadziei i rozpaczy _ firma Gallup International przebadała obywateli 51 krajów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)