Notowania

kryzys w hiszpanii
25.04.2012 16:27

Kryzys w Hiszpanii zmusza do cięć. Jest budżet

Rząd Hiszpanii zamierza zredukować deficyt budżetowy Hiszpanii z 8,5 proc. produktu krajowego brutto w roku ubiegłym do 5,3 proc. PKB w roku bieżącym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rząd Hiszpanii zamierza zredukować deficyt budżetowy Hiszpanii z 8,5 proc. produktu krajowego brutto w roku ubiegłym do 5,3 proc. PKB w roku bieżącym.

Parlament Hiszpanii zatwierdził rządowy projekt budżetu na rok 2012, przewidujący wzrost aktywów finansowych dramatycznie zadłużonego państwa o ponad 27 mld euro dzięki rekordowym przedsięwzięciom oszczędnościowym i zwiększeniu wpływów podatkowych.

Hiszpański premier Mariano Rajoy oświadczył, że budżet ten przyczyni się do ożywienia gospodarki. _ - W każdym razie pozytywne efekty nie pojawią się w krótkim terminie _ - zaznaczył.

Poprzez dodatkowe redukcje wydatków na oświatę i służbę zdrowia rząd chce zaoszczędzić dalsze 10 mld euro. Rajoy nie zdołał w pierwszym czytaniu zdobyć poparcia innych frakcji parlamentarnych dla nowej ustawy budżetowej i ostatecznie uchwalono ją głosami rządzącej konserwatywnej Partii Ludowej (PP), która dysponuje bezwzględną większością mandatów. Oczekuje się, że ustawa wejdzie w życie w czerwcu.

Budżet na rok 2012 przewiduje oszczędności niemal we wszystkich sferach. Zwiększą się tylko wydatki państwa na emerytury.

Czytaj więcej w Money.pl
"Hiszpania nie potrzebuje pomocy od strefy euro" Jean-Claude Juncker jest pod wrażeniem reform, które wprowadza rząd pogrążonego w kłopotach kraju.
Tusk umawia się na mecz z premierem Hiszpanii Premierzy Polski i Hiszpanii umówili się na spotkanie w czasie meczu finałowego między Polską i Hiszpanią na Euro 2012.
Mają sposób na kryzys. Oszczędzą 10 mld euro Rząd zapowiedział wprowadzenie dodatkowych oszczędności w sektorach oświaty i służby zdrowia.
Tagi: kryzys w hiszpanii, hiszpania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz