Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kryzys w portugalii
17.01.2013 07:05

Kryzys w Portugalii. Dostaną blisko miliard euro

Portugalia jest jednym z trzech państw strefy euro, którym zdecydowała się pomóc tzw. trojka.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee90/iStockphoto)

Międzynarodowy Fundusz Walutowy (MFW) zgodził się wczoraj na przelanie blisko miliarda euro w ramach kolejnej transzy pomocy dla Portugalii. Pomoc dla tego kraju wyniesie dokładnie * *838,8 mln euro.

Transza, na której przelew zgodę wydała Rada Gubernatorów funduszu, podwyższa wartość pomocy udzielonej Lizbonie z powodu kryzysu gospodarzczego do 22,16 mld euro.

Portugalia jest jednym z trzech państw strefy euro, którym zdecydowała się pomóc tzw. trojka - czyli Komisja Europejska, Europejski Bank Centralny i MFW.

Cały zaaprobowany w 2011 roku plan ratunkowy dla Lizbony opiewa w sumie na 78 mld euro. W zamian rząd w Lizbonie zobowiązał się do obniżenia do 2014 roku deficytu budżetowego do 3 proc. PKB.

Czytaj więcej w Money.pl
Portugalia walczy z kryzysem. I wygrywa Trojka uzgodniła przekazanie poważnie zadłużonej Portugalii kolejnej transzy swej pomocy kredytowej
Ostry atak szefa Europarlamentu na MFW Według Martina Schulza, eksperci Funduszu przyznają, że ich działania były błędne, a z drugiej strony wracają do tych samych antykryzysowych rozwiązań.
Portugalczycy muszą ciąć jeszcze mocniej Międzynarodowy Fundusz Walutowy zalecił Lizbonie obniżenie wynagrodzeń i emerytur, w celu zaoszczędzenia 4 mld euro.
Tagi: kryzys w portugalii, portugalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz