Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kryzys w Portugalii. Są już efekty ostrych cięć

0
Podziel się:

Do końca lipca deficyt budżetowy w Portugalii zmniejszył się o 25 procent w porównaniu do pierwszego półrocza 2010 roku.

Kryzys w Portugalii. Są już efekty ostrych cięć
(Morgaine/CC/Flickr)

Wydatki budżetowe spadły o 4,8 procent, a przychody państwa wzrosły o 4,4 procent. Zwiększyły się wpływy z większości podatków, a jeśli jakieś zmalały, to przede wszystkim te pośrednie, związane z konsumpcją - na przykład alkoholu czy papierosów - pisze Jornal de Noticias.

Z kolei dziennik Publico pisze o rekordowej pomocy finansowej, jakiej państwo musiało udzielić publicznym firmom w pierwszej połowie bieżącego roku. Prawie półtora miliarda euro, to o 1750 procent więcej niż od stycznia do czerwca zeszłego roku. Najwięcej, bo ponad dwie trzecie tej sumy wpompowano w koleje państwowe i metro w Lizbonie i w Porto.

Zobacz także: Niemcy i Francja nie chcą euroobligacji (Euronews, ang.):

Dofinansować trzeba było także inne przedsiębiorstwa publiczne zajmujące się transportem publicznym, ale również na przykład telewizję i radio publiczne RTP i największe teatry - wylicza Publico. Już wkrótce państwo pozbędzie się niektórych z tych przynoszących straty przedsiębiorstw. Do prywatyzacji przeznaczono między innymi koleje i RTP.

Czytaj więcej o kryzysie w Portugalii
[ ( http://static1.money.pl/i/h/228/t153572.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rzad;portugalii;zaostrza;rezim;budzetowy;na;2012;r;,141,0,883085.html) Zetną 4 mld euro w kryzysowym budżecie Nowy gabinet zamierza uzyskać 4 mld euro poprzez likwidację niektórych instytutów i agend rządowych oraz zwolnienia w ministerstwach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/53/t122933.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/portugalia;bedzie;ciac;socjal;i;podnosic;podatki,55,0,723511.html) Portugalia będzie ciąć socjal i podnosić podatki _ - Ten budżet chroni nasz kraj, jego finanse i gospodarkę - mówi premier Socrates _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/231/t148967.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/mfw;dobrze;ocenia;oszczednosci;portugalii,143,0,890511.html) Portugalia prymusem cięć. Dużo za to dostaje Pożyczkodawcy pozytywnie oceniają cięcia w Portugalii, a Vitor Gaspar zapowiada kolejne cięcia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)