Notowania

kryzys we włoszech
27.04.2012 13:55

Kryzys we Włoszech. Policja skarbowa odkrywa zatajone dochody

W ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku włoska Gwardia Finansowa w ramach walki z oszustwami podatkowymi odkryła dochody w łącznej wysokości ponad 6 miliardów euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marlee90/iStockphoto)

W ciągu czterech pierwszych miesięcy tego roku włoska Gwardia Finansowa w ramach walki z oszustwami podatkowymi * *odkryła dochody w łącznej wysokości ponad 6 miliardów euro *. W całym kraju wykryto 2 tysiące osób, które w całości zataiły dochody. *

Włoska policja skarbowa poinformowała w piątek, że od stycznia przeprowadziła kontrole we wszystkich regionach. Walkę prowadzoną z plagą oszustw Gwardia Finansowa określiła jako _ systematyczną i zdecydowaną _. Jest ona jednym z najważniejszych elementów programu rządu Mario Montiego.

W ramach tych działań inspektorzy Gwardii przeprowadzili kontrole w tysiącach sklepów i zakładów usługowych oraz na targach. Inspekcje ujawniły powszechne zjawisko niewystawiania rachunków fiskalnych. Kontrolom poddano setki posiadaczy drogich samochodów, domów i jachtów. Okazało się, że wielu z nich nie zadeklarowało żadnego dochodu.

Czytaj więcej w Money.pl
Kryzys odbija się na ich zdrowiu. Ma być gorzej Kryzys finansowy ma coraz gorszy wpływ na stan zdrowia Włochów. Kurczy się oferta publicznej służby zdrowia, zaś ludzie sami mniej dbają o siebie, spada spożycie warzyw i owoców, wzrasta konsumpcja leków antydepresyjnych.
Mafia silniejsza od państwa i nie do pokonania Połowa młodych Włochów ocenia, że mafia jest silniejsza od państwa.
Tagi: kryzys we włoszech, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz