Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Książę William nie pojedzie na Ukrainę na Euro 2012

0
Podziel się:

Powodu nieobecności księcia Williama nie podano, ale zdaniem komentatorów w grę wchodzą względy polityczne.

Książę William nie pojedzie na Ukrainę na Euro 2012
(Anwar Hussein Collection/SIPA/East News)

Książę Cambridge William, pełniący funkcję prezesa angielskiego Związku Piłki Nożnej (Football Association), nie pojedzie na Ukrainę na rozgrywki Euro 2012, mimo że będzie tam grała reprezentacja Anglii.

Powodu nieobecności księcia Williama nie podano, ale zdaniem komentatorów w grę wchodzą względy polityczne.

Niektórzy przywódcy europejscy, w tym Austrii, Holandii i Belgii (które w ostatnich 12 latach organizowały europejskie mistrzostwa piłki nożnej), zapowiedzieli wcześniej, że z powodu niewłaściwego traktowania byłej premier Julii Tymoszenko nie pojadą na Ukrainę na piłkarskie mistrzostwa.

Skazana na 7 lat pozbawienia wolności pod zarzutem nadużycia władzy, Tymoszenko przystąpiła do głodówki na znak protestu przeciwko pobiciu jej przez służbę więzienną. Tymoszenko więziona jest w Charkowie, gdzie mają zostać rozegrane niektóre mecze.

Wnuk Elżbiety II był gościem na piłkarskim mundialu w RPA w 2010 r.

Czytaj więcej o bojkocie Euro 2012 w Money.pl
"Oto prawdziwe powody bojkotu Euro 2012" Polskie władze mają rację sprzeciwiając się bojkotowi ukraińskiej części Euro 2012. Tak sądzi eurodeputowany Platformy Obywatelskiej, Jacek Saryusz-Wolski.
Nikt nie pojedzie na Euro? Kolejny kraj bojkotuje Zdaniem premiera tego kraju na Ukrainie nie szanuje się praw człowieka, ani zasad państwa prawa.
Pogroził Niemcom za bojkot Euro 2012 Ukraiński polityk: _ Niemieccy producenci stracą na tym _. Ujawnia, co zrobi Kijów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)