Notowania

kuba
29.10.2010 06:00

Kuba musi ciąć zatrudnienie w służbie zdrowia

System ochrony zdrowia był przedstawiany jako największa zdobycz rewolucji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DNY59/CC/iStockphoto)

Kubański minister zdrowia, zapowiedział redukcję zatrudnienia w placówkach powszechnej ochrony zdrowia, która była dotąd przedstawiana jako największa zdobycz rewolucji.

Minister Roberto Morales mówił o _ zasadniczych przekształceniach _ i _ skoncentrowaniu _ usług w dziedzinie ochrony zdrowia w ramach planu ogólnej redukcji etatów w sektorze publicznym o pół miliona ludzi. Minister powiedział, że nastąpi to w ciągu sześciu miesięcy.

Na Kubie, która liczy 11,5 miliona mieszkańców, do Związku Pracowników Ochrony Zdrowia należy obecnie ponad 500 000 osób, w tym 37 000 lekarzy i pielęgniarek pracujących w 69 krajach świata.

Minister Morales zapewnia, że mimo redukcji etatów podyktowanej względami ekonomicznymi, na Kubie _ nigdy nie będzie zbędnego lekarza, dentysty czy członka pomocniczego personelu medycznego _. Dodał, że zostaną _ inaczej rozmieszczeni w kraju _ albo wyjadą za granicę w ramach programów współpracy w dziedzinie ochrony zdrowia.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t110444.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sensacyjne;oswiadczenie;castro;-;to;juz;demencja,60,0,673340.html) Sensacyjne oświadczenie Castro - to już demencja? _ Model kubański nie działa już nawet dla nas _ - oświadczył dyktator.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/172/t83116.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;tym;kraju;rzad;dotowal;papierosy;ale;koniec;dobrego,148,0,665236.html) W tym kraju rząd dotował papierosy, ale koniec "dobrego" Kubańscy seniorzy nie będą już kupować używek po niższej cenie.
Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz