Notowania

kuba
01.08.2011 19:50

Kuba: Parlament analizuje stan gospodarki

W obecności prezydenta Raula Castro kubański parlament rozpoczął w jedną z dwóch corocznych sesji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Governador da Bahia/CC/Flickr)

W obecności prezydenta Raula Castro (na zdjęciu) kubański parlament rozpoczął w poniedziałek jedną z dwóch corocznych sesji - poinformowały lokalne media. Ponad 600 deputowanych będzie analizować stan gospodarki i tempo wprowadzania reform.

W ramach przygotowań do sesji jednoizbowego Zgromadzenia Narodowego Władzy Ludowej, która może potrwać dwa dni, Castro wezwał przedwczoraj członków Komitetu Centralnego Komunistycznej Partii Kuby (PCC) do zmiany _ mentalności, metod i sposobu pracy _.

_ - Nie możemy sobie pozwolić, aby nieporozumienia stanęły nam na przeszkodzie do wykonania tego gigantycznego zadania _, jakim jest wprowadzenie w życie reform gospodarczych i uniknięcie bankructwa kraju - mówił Castro. Wczoraj minęło pięć lat, od kiedy doszedł do władzy, zastępując swojego brata, Fidela.

Od 28 lipca w 12 komisjach deputowani badali postęp reform i napotykane przez nie przeszkody.

W kwietniu delegaci na VI Zjazd PCC zatwierdzili ponad 300 projektów, m.in. liberalizujących funkcjonowanie gospodarki i wprowadzających zmiany w rynkach rolnych. W maju liczba samozatrudnionych wyniosła 326 tys., czyli dwukrotnie więcej niż przed wprowadzeniem w życie tych rozwiązań. 146 tys. rolników dostało ziemię w użytkowanie; ma się to przyczynić do zwiększenia produkcji rolnej, co jest jednym z priorytetów władz.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t126816.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/castro;albo;dokonamy;zmian;albo;utoniemy,137,0,739721.html) Castro: Albo dokonamy zmian, albo utoniemy Prezydent Kuby ostrzega przed balansowaniem nad przepaścią i wzywa do reform.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/186/t98746.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wikileaks;bankructwo;kuby;juz;wkrotce,17,0,733201.html) Wikileaks: Bankructwo Kuby już wkrótce Tak amerykański dyplomata ocenił stan kubańskiej gospodarki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/98/t103010.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kubanski;rezim;ustepuje;w;sprawie;gospodarki,130,0,650626.html) Kubański reżim ustępuje w sprawie gospodarki Castro zapowiada zmniejszenie nadzoru nad małymi, prywatnymi firmami.
Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka polska, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz