Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Piotr Kaszuwara
|

Kumulacja w Lotto przyniosła rekordowe zyski

0
Podziel się:

W 2011 roku Lotto przekazało 42,5 mln złotych więcej na sport oraz 11 mln na kulturę.

Kumulacja w Lotto przyniosła rekordowe zyski
(Reporter)
bFdFxYjV

Zdrapki sprzedawały się najlepiej w historii. Nowa gra _ Kaskada _ zarobiła dwa razy więcej niż przewidywał Totalizator Sportowy. W sumie w ubiegłym roku zarobił on ponad 193 mln złotych.

Wpływy na fundusze celowe, w tym na polski sport i kulturę przekroczyły 690 mln zł - podaje Totalizator Sportowy. Ranking zeszłorocznych rekordów otwiera wrześniowa, najwyższa w historii Spółki kumulacja Lotto – ponad 56 mln zł. - _ Z tym wydarzeniem łączone są również dwie rekordowo wysokie wygrane. Dwóch Graczy, z Redy i Warszawy, podzieliło między siebie wspomnianą pulę przekraczającą 56 mln zł. Rekord jednostkowej wygranej został pobity ponownie w lutym tego roku, bo szczęśliwiec zgarnął 33,7 mln zł _ - informuje Przemysław Stasz z Lotto.

We wrześniu, dzięki kumulacji, sprzedaż gry Lotto osiągnęła wartość ponad dwukrotnie większą od średniej wartości miesięcznej dla 2011 roku. Była także nieznacznie większa do rocznej wartości sprzedaży zdrapek. Ta gra w minionym roku odnotowała wzrost o 206 mln zł, czyli 14,8 proc.

bFdFxYjX

Sprzedaż loterii przyniosła o 133 mln złotych więcej, co oznacza przyrost o 58,1 proc. rok do roku. Zdrapki sprzedawały się najlepiej w historii. Na wynik loterii wpływ miał również debiut Kaskady. Gra przyniosła Totalizatorowi przychód na poziomie 103 mln zł, co dwukrotnie przekroczyło zakładaną sprzedaż. Natomiast sprzedaż Mini Lotto wyniosła 9,7 proc. rok do roku, KENO 1,4 proc., zaś poniżej oczekiwań firmy znalazł się Muli Multi i Joker - poinformowało Lotto w komunikacie.

_ - Plan sprzedaży na 2011 rok został zrealizowany z nieznaczną nadwyżką. To dobry prognostyk na przyszłość. W mojej ocenie dobry wynik finansowy w 2011 roku jest efektem między innymi wcześniejszych decyzji dotyczących Lotto przyjętych w 2009 r. (zmiana ceny zakładu – przyp. red.) i konsekwentnych działań spółki. Nie ulega wątpliwości, że na wzrost sprzedaży miała wpływ rekordowa kumulacja w Lotto, wprowadzenie do sprzedaży Kaskady i działania prosprzedażowe. Utrzymanie trendu wzrostowego jest naszym celem na 2012 rok. _ - podsumowuje Sławomir Dudziński, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Miniony rok zamknął się sumą 690 mln zł przekazanych na fundusze celowe. Totalizator Sportowy jest jedynym podmiotem na polskim rynku hazardu, którego działalność wiąże się z koniecznością odprowadzania pieniędzy na fundusze celowe.

Dopłata nakładana jest na każdy zakład gier liczbowych i na każdą zdrapkę. Zebrane w ten sposób w punktach Lotto środki, trafiają na trzy fundusze: Rozwoju Kultury Fizycznej (77 proc. wpływów), Promocji Kultury (20 proc.) oraz Rozwiązywania Problemów Hazardowych (3 proc.). W 2011 roku fundusze zostały zasilone wpływami większymi o 8,7 proc. To o 42,5 mln zł więcej na polski sport oraz dodatkowe 11 mln zł na kulturę._ _

bFdFxYkd

_ - Bardzo ważne jest by gracze nadal czuli radość z gry w nasze produkty. Mamy dostęp do najnowocześniejszej technologii. Nadszedł czas na wykorzystanie tych możliwości. Czeka nas sporo wyzwań i wejście w fazę realizacji ambitnych projektów. Jestem przekonany, że zaskoczymy naszych graczy _ – zapowiada Sławomir Dudziński.

W 2012 roku w Lotto ma pojawić się nowa gra typu _ win for life _ oraz samoobsługowe terminale loteryjne.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto liczby warte 40 milionów złotych. Wygrały... Jeśli szóstkę trafił jeden gracz, to jest to rekordowa wygrana w grach losowych w Polsce.
Lotto przez internet? Całkiem realne Firma szuka sposobów na zwiększenie liczby klientów.
Premier nie chce 50 milionów. Dlaczego? Dziś rekordowa kumulacja w Lotto. Premier nie wypełni kuponu.
bFdFxYky
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)