Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Katarzyna Ogórek
|

Kurczy się dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie

0
Podziel się:

Amsterdam zamierza zamknąć część domów publicznych w słynnej dzielnicy z powodu nowej inwestycji.

Kurczy się dzielnica czerwonych latarni w Amsterdamie

Miasto planuje zlikwidować co najmniej jedną trzecią tamtejszych klubów i na ich miejscu postawić centrum handlowo-mieszkaniowe. W związku z tym 51 ze słynnych okien wystawowych, zostało przejętych przez nowego inwestora, miasto. Zapłacono za to 21 mln euro.

Burmistrz Amsterdamu zapowiada, że w ten sposób zamierza ograniczyć sexbiznes i zmienić wizerunek miasta znanego prawie wyłącznie z _ Jak podaje BBC, za kilka godzin "występu" w okiennej wystawie w dzielnicy czerwonych latarni prostytutka zarabia 100 euro. _ pornodzielnicy. Zaprzecza jednocześnie, jakoby chciał zupełnie zlikwidować proceder prostytucji.

Te zapewnienia nie uspakajają jednak ani pracowników klubów i domów publicznych, ani fundacji oraz organizacji walczących o prawa prostytutek. Rzecznik jednej z nich uważa nawet, że częściowa likwidacja dzielnicy wpłynie na zwiększenie podziemnej, o wiele groźniejszej prostytucji.

"Jeśli miasto zdecyduje o zamknięciu okien wystawowych domów publicznych, ten biznes zacznie działać w ukryciu, a tak wiele trudniej będzie go kontrolować" - mówi Metje Blaak z organizacji Rode Draad (Czerwona Nić).

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)