Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lasy Państwowe kupiły 16 elektrycznych samochodów. A to nie koniec zakupów

118
Podziel się

Inwestycja w tę ekologiczną flotę samochodów Lasów Państwowych to dopiero pilotaż.

Takie samochody kupiły Lasy Państwowe.
Takie samochody kupiły Lasy Państwowe.
bErZropx

Flota Lasów Państwowych powiększa się o 15 bezemisyjnych, osobowych BMW i3 oraz dostawczego Nissana e-NV200. Zakupy na tym się nie kończą, bowiem Lasy zamierzają ogłosić kolejny przetarg - na zakup stacji do ładowania.

Inwestycja w tę ekologiczną flotę samochodów Lasów Państwowych to dopiero pilotaż. Przetarg rozpisany został na początku maja, a pod koniec lipca został on rozstrzygnięty. To największe postępowanie na zakup EV w Polsce.

bErZropz

Jak informowało Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL, wybrano zostało 15 osobowych BMW i3 każdy wart około 160 tys. zł. Dodatkowo zakupiony został również dostawczy Nissan e-NV200.

To nie koniec zakupów, jak zdradził Jerzy Fijas, Manager Projektu Energetycznego Lasów Państwowych, na łamach ORPA, Lasy nie wykluczają uzupełnienia floty o kolejne pojazdy elektryczne.

Wpierw jednak zamierzają ogłosić kolejny przetarg. Będzie on dotyczył zakupu dedykowanych stacji ładowania, zwiększających użytkowość samochodów elektrycznych. Plany obejmują zamówienie naściennych Wallboxów oraz stacji wolnostojących.

bErZropF
Zobacz także: Zobacz również: Do 2020 roku wszystkie "parkuj i jedź" w Warszawie ze stacjami ładowania:

- Trzeba wiedzieć, że Lasy Państwowe są bardzo dużym przedsiębiorstwem. Zatrudniamy około 26 tysięcy osób, mamy bardzo dużo budynków biurowych, kancelarii, siedzib nadleśnictw i regionalnych dyrekcji. Taka inwestycja pomoże nam zaoszczędzić – informowała na łamach Polskiego Radia pond koniec lutego Anna Malinowska, rzecznik prasowy Lasów Państwowych Anna Malinowska.

bErZropG

Zakupy samochód to również wyjście naprzeciw ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która weszła w życie 22 lutego. Zgodnie z zapisami ustawy, obowiązek korzystania z pojazdów elektrycznych obejmuje naczelne i centralne organy administracji państwowej oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bErZroqa
KOMENTARZE
(118)
Benio
3 lata temu
Tylko dla Panów Dyrektorów
um
3 lata temu
Zniszczyli polskie lasy, wszędzie smętne pniaki i wszędzie leżą gałęzie, że trudno przejść nawet po ścieżkach. Takiego wylesiania i niszczenia nigdy nie było. Żeby maszyny dobrały się do drzew - to wokół celowo niszczą środowisko leśne. Zaorana ściółka, rozjechane i wycięte małe drzewka. Nie będzie grzybów i jagód, ponieważ po wycinkach pozostaje krajobraz księżycowy. Takie wylesienie i zmiany klimatyczne spowodują duży deficyt wody. Tną już cały rok , w soboty i nawet święta. Wszystko dla kasy , a teraz udają ekologów i kupują samochodziki elektryczne. Dobro społeczne przestało być ważne , liczy się kasa !!!
adam
3 lata temu
Leśnicy jeżdżą prywatnymi samochodami w pracy. Te elektryczne dla dyrektorów regionalnych. W lasach są dobre drogi leśne więc nie trzeba Wranglerów.
bErZroqb
MAC Seattle
3 lata temu
jak zatrudniaja 26 tys osob to powinni kupic 25 tys samocodow a nie tylko dla wybrancow . Apropos pracownicy potracili wszystkie przywileje dodatki itp . zeby elita miala nowe samochody
Kinga
3 lata temu
Na hybrydy jest, na drony jest, szkolenia, a pracownikom zabierane są premie... jak zwykle dobić tych co mają najmniej...
...
Następna strona