Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ławrow: Kijów musi przestać używać wojska na wschodzie

0
Podziel się:

O rozmowie telefonicznej Siergieja Ławrowa z Frankiem-Walterem Steinmeierem powiadomiło rosyjskie MSZ.

Siergiej Ławrow
Siergiej Ławrow (ec.europa.eu)
bEUrvfnV

Minister spraw zagranicznych Rosji powiedział dziś swemu niemieckiemu odpowiednikowi, że przemoc na Ukrainie musi ustać, głównie zaś musi zostać wstrzymane użycie ukraińskiego wojska i uzbrojonych radykalnych nacjonalistów na południu i wschodzie Ukrainy.

O rozmowie telefonicznej Siergieja Ławrowa z Frankiem-Walterem Steinmeierem powiadomiło rosyjskie MSZ. Podkreśliło, że kontakt szefów dyplomacji obu państw był rozwinięciem przeprowadzonej wcześniej w piątek rozmowy prezydenta Rosji Władimira Putina z kanclerz Angelą Merkel. Relacjonując rozmowę Putina z Merkel, rzecznik niemieckiego rządu Steffen Seibert powiedział dziennikarzom w Berlinie, że kanclerz Niemiec wezwała rosyjskiego prezydenta do jasnego opowiedzenia się za porozumieniem z Genewy i do włączenia się w realizację przyjętych tam ustaleń w sprawie Ukrainy.

Siergiej Ławrow, jak oświadczyło rosyjskie MSZ, powiedział w rozmowie ze Steinmeierem, że w celu wszechstronnego wypełnienia porozumień z Genewy należy odrzucić wszelką przemoc, a przede wszystkim _ wykorzystywanie ukraińskiej armii i uzbrojonych radykałów nacjonalistów na południu i wschodzie Ukrainy _.

bEUrvfnX

Ministrowie, wg rosyjskiego MSZ, podkreślili też, że ważną rolę w rozładowaniu napięć na Ukrainie może odegrać misja Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).

Tymczasem w piątek, jak informuje ukraińskie MSZ, uzbrojeni separatyści opanowali w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy autobus z misją OBWE. Prorosyjscy separatyści przetrzymują członków misji OBWE w gmachu delegatury Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w Słowiańsku - mieście, które kontrolują.

Czytaj więcej w Money.pl

bEUrvfoy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)