Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.08.2005 15:00

Lech Wałęsa będzie na koncercie Jeana-Michela Jarre'a

W trakcie koncertu Jeana-Michela Jarre'a w Stoczni Gdańskiej na scenie pojawi się Lech Wałęsa. Były prezydent wielokrotnie spotykał się w ostatnich dniach z francuskim muzykiem .

Podziel się
Dodaj komentarz

Pierwsza część widowiska będzie poświęcona właśnie Wałęsie i "Solidarności". Były prezydent pytany, co zamierza dziś powiedzieć publiczności, odpowiada, że będzie improwizował. "Nie wiem, jak ja tam zaśpiewam, ale spróbuję. Ja jestem człowiekiem chwili. Postawiony, szczególnie przez zaskoczenie, przymuszony do działania, coś tam z siebie wykrzesam" - powiedział Radiu Gdańsk Lech Wałęsa .
Były prezydent wyznał, że początkowo był przeciwny zapraszaniu Jeana-Michela Jarre'a na rocznicowy koncert do Gdańska. "Stawiałem na panią Sipińską, Rodowicz, Szczepanika, bo ja jestem taki lokalny patriota. Ale młodzież mnie przekonała i jak poznałem tego pana to jestem zafascynowany" - powiedział Wałęsa.
O francuskim muzyku wyraził się z uznaniem. "Naprawdę świetny facet - jaki kontaktowy! Wielki fachowiec. On jest taki typowy, solidarność budujący globalną, ale w temacie kultura, rozrywka, zabawa" - powiedział były prezydent.
Koncert Jeana-Michela Jarre'a odbywa się dla uczczenia 25-ej rocznicy podpisania porozumień sierpniowych i powstania "Solidarności".

Tagi: wiadomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz