Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
służba zdrowia
29.09.2007 07:03

Lekarze w Suwałkach dostaną pieniądze

Ewakuacja pacjentów została wstrzymana. Lekarze otrzymają po 800 złotych podwyżki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Koniec strajku w suwalskim szpitalu. Ponad 800 pracowników placówki nie straci pracy, a pacjenci nadal będą mieli opiekę. Chorzy z Suwałk nie będą ewakuowani.

Późnym wieczorem lekarze porozumieli się z dyrekcją w sprawie podwyżki - informuje Jolanta Sochańska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w Suwałkach. Strajkujący zgodzili się na 800 złotych podwyżki. Docelowo - w 2010 roku - płace pracowników służby zdrowia mają wzrosnąć do wysokości trzech średnich krajowych.

Porozumienia nie udało się natomiast osiągnąć w innym szpitalu w regionie - w Łomży. W poniedziałek czasowo mają tam zostać zamknięte oddziały: neurologiczny i okulistyczny. Na znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji oddziale noworodkowym będą pracować wolontariusze.

"W tym roku państwo nie ma pieniędzy, by spełnić żądania lekarzy. Możliwe są podwyżki od przyszłego roku, a postulaty OZZL-u mogą być spełnione w ciągu czterech lat" - mówił wczoraj minister zdrowia Zbigniew Religa.

Starał sie bezskutecznie załagodzić sytuacje w Radomiu, gdzie nie doszło do porozumienia (kliknij tutaj, aby przeczytać więcej).

Tagi: służba zdrowia, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz