Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Leki mają być tańsze, ale pacjenci nie zapłacą mniej

0
Podziel się:

Analizy nowej listy leków refundowanych wykazały, że ceny leków obniżyły się o ponad 10 procent.

Leki mają być tańsze, ale pacjenci nie zapłacą mniej
(Soleilc/Dreamstime)

Analizy nowej listy leków refundowanych wykazały, że ceny leków obniżyły się o ponad 10 procent. Eksperci zaznaczają jednak, że nie zawsze oznacza to niższe ceny leków dla pacjentów.

Od pierwszego stycznia wchodzi nowa lista leków refundowanych i obowiązywać będą nowe ceny. Michał Pilkiewicz - szef IMS Polska zaznaczył, że niższe ceny dotyczą tych leków, które znalazły się na liście. Dodał, że nie zawsze oznacza to mniejszą odpłatność dla pacjenta.

POSŁUCHAJ MICHAŁA PILKIEWICZA

W przypadku, gdy leku nie ma liście refundacyjnej pacjent zapłaci sto procent ceny leku. Według wyliczeń Izby Gospodarczej _ Farmacja Polska _ ceny leków obniżyły się o ponad 11 procent. Irena Rej podkreśliła jednak, że niektóre ceny wzrosną o ponad 2 i pół procent.

_ - Pytanie, jak dużo osób będzie korzystało z obniżki, a ile straci na podwyżce. A różnice w cenach są naprawdę istotne - _ ocena Irena Rej.

O zmianach w refundacji leków czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t135521.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/absurdalne;przepisy;uderza;w;chorych,0,0,997376.html) Absurdalne przepisy uderzą w chorych Po 1 stycznia skorzysta tylko budżet NFZ - przewiduje były minister zdrowia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t125118.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/lista;lekow;refundowanych;zobacz;czego;zabraklo,225,0,996577.html) Tych leków zabrakło na liście. Zobacz, czy zapłacisz Z listy leków refundowanych usunięto aż 847 produktów, stosowanych m.in. w leczeniu schizofrenii i u osób chorych na raka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)