Notowania

pociagi
31.08.2018 14:50

Leo Express zawiesi połączenia w Polsce. Po ponad 2 miesiącach działalności

Leo Express zawiesza kursy pociągów z Krakowa do Pragi. Powodem są remonty i związane z nimi utrudnienia. Kursy na trasie Praga – Kraków zostaną wstrzymane 8 października.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Cmelak770/CC/Wikipedia)

Leo Express zawiesza kursy pociągów z Krakowa do Pragi. Powodem są remonty i związane z nimi utrudnienia. Kursy na trasie Praga – Kraków zostaną wstrzymane 8 października.

Jak tłumaczy w gazeta.pl przedstawiciel przewoźnika, powodem są remonty, które wydłużą czas przejazdu pociągów o kolejne 15 minut. Zmniejszenie prędkości sprawi, że pociągi Leo Express nie będą na tej trasie konkurencyjne wobec autobusu.

W październiku na trasy przewoźnik wypuści więc zastępcze autobusy. Te dojadą do granicy z Czechami, a tam pasażerowie będą przesiadać się do pociągu.

Tak będzie do końca listopada. Wtedy połączenia znów zostaną wznowione, bo Leo Express zakłada, że w okresie świąteczno-noworocznym chętnych do podróży, nawet wolniejszym pociągiem, przybędzie.

Czy ograniczenia wrócą wraz z Nowym Rokiem? Tego w Leo Express nie chcą dziś przesądzać.

ZOBACZ: * *Nowoczesne pociągi w kujawsko-pomorskiem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez * *dziejesie.wp.pl

Tagi: pociagi, leo express, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
02-09-2018

bNo i niech spadają. Potrzebni tu jak psu piąta noga...

01-09-2018

FelucjanSprawa wygląda zupełnie inaczej: zbyt mało ludzi jeździ i wszyscy zmieszczą się do autobusu, a to jest 10 razy tańsze rozwiązanie dla przewoźnika. Źle … Czytaj całość

02-09-2018

emerytWolę pociągiem jeśli oczywiście jedzie bez problemów. W samochodzie ja muszę patrzeć na drogę , słuchać gderania baby i wrzaski z tyłu bachorów co … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (19)