Notowania

Przejdź na

Leo Express na polskich torach. "Historyczny moment". Mamy film

Pierwszy pociąg Leo Express wyjechał na polskie tory. Czeski przewoźnik z piątku na sobotę zainaugurował połączenie na trasie Kraków-Praga.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jan Polák/wikimedia (CC BY-SA 3.0))
Leo Express po raz pierwszy pojawił się na polskich torach

W wakacje Leo Express ma kursować od piątku do poniedziałku. Z Krakowa do Pragi - w poniedziałki i soboty, z Pragi do Krakowa - w piątki i niedziele.

W piątek Leo Express po raz pierwszy wyruszył ze stolicy Czech do Krakowa. W sobotę wykona pierwszy przejazd w drugą stronę.

Po zakończeniu remontu torowiska na trasie Kraków-Katowice, pociąg będzie mógł jeździć nawet codziennie.

Jak wyjaśniał w rozmowie z money.pl Peter Jančovič, prezes Leo Express Polska, cena biletów kształtuje się dynamicznie, podobnie jak w przypadku przewoźników lotniczych.

Za bilet PKP Intercity trzeba zapłacić 54 euro (około 233 zł). Cena w Leo Express ma zaczynać się od 19 zł i osiągać średnio 60-80 zł.

Zobacz: Czesław Warsewicz: Nowy Jedwabny Szlak to dla PKP Cargo szansa, z której chcemy maksymalnie skorzystać

Leo Express uzyskał wszelkie niezbędne pozwolenia na realizację przejazdów w naszym kraju - m.in. decyzję o otwartym dostępie do torów i zgodę prezesa Urzędu Transportowego Kolejowego na dopuszczenie pociągu do jazdy po polskich torach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: leo express, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, gospodarka polska
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-07-2018

ztrI kto na to pozwolił? Ile milionów wypłynie z kraju do rąk obcego kapitału? Ile miejsc pracy ubędzie? Ilu polityków dostało w łapę, a ilu oficjalne … Czytaj całość

23-07-2018

docJak to jest że Czeskie kopalnie węgla przynoszą zysk jak są odkupywane od nas a Czeskie pociągi w lepszym standardzie mają 2 krotnie tańsze bilety, … Czytaj całość

21-07-2018

kaszaczeskie? dziekuje poczekam na polskie

Rozwiń komentarze (81)