Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Lepsze nastroje, ale pesymiści przeważają

0
Podziel się

Wskaźnik optymizmu konsumentów wzrósł o 3,12 pkt do poziomu 86,70 pkt w lutym.

Lepsze nastroje, ale pesymiści przeważają
(Premshree Pillai/CC/Flickr)
bEhAfgyd

Wskaźnik optymizmu konsumentów wzrósł o 3,12 pkt do poziomu 86,70 pkt w lutym, podał instytut badawczy Ipsos. Wskaźnik klimatu gospodarczego wzrósł o 7,33 pkt do 74,83 pkt.

Ipsos podkreśla, że za obecną zmianą WOK stoi przede wszystkim pewna poprawa ocen sytuacji gospodarczej. Wskaźnik Klimatu Gospodarczego wzrósł o 7,3 pkt., dzięki czemu odrobił nieco ponad połowę straty z ubiegłego miesiąca i wynosi obecnie 74,8 pkt. Jego obecny poziom można traktować bardziej jako uspokojenie ocen gospodarki po tak dużym spadku, jaki miał miejsce w ubiegłym miesiącu (- 12,6 pkt)

_ - Nieco więcej osób, niż przed miesiącem przewiduje poprawę sytuacji gospodarczej naszego kraju w ciągu najbliższego roku. Optymiści stanowią jednak wciąż jedynie 16 _ proc._ , podczas gdy pogorszenie się sytuacji przewiduje 34 _ proc._ z nas. Wciąż brak wyraźnych sygnałów przyszłej poprawy gospodarczej - najwięcej, bo połowa Polaków uważa, że w ciągu najbliższego roku nic się nie zmieni _ - czytamy w komunikacie.

bEhAfgyf

Poziom Skłonności do Zakupów ustabilizował się. Po nieznacznym wzroście o 0,3 pkt. wskaźnik ten wynosi obecnie 94,6 pkt.

_ - Jednym z pozytywnych czynników jest zmniejszenie obaw przed gwałtownym wzrostem cen (-5 pkt. procentowych) i pojawienie się nadziei, że w przyszłości nie będą one rosły tak silnie jak w styczniu _ - podkreśla Ipsos.

Wskaźnik Optymizmu Konsumentów

| |
| --- |

bEhAfgyG
kraj
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)