Notowania

gospodarka
12.10.2017 10:50

LG wybuduje w Polsce fabrykę baterii do aut. Będzie największa w Europie

LG Chem Wrocław dostała zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej podstrefy ekonomicznej. - Bateria co dziewiątego samochodu elektrycznego jeżdżącego po Europie będzie mogła pochodzić z Polski - oświadczył w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki przy okazji wręczenia koreańskiej firmie zezwolenia na prowadzenie działalności.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maciej Luczniewski/REPORTER)
- - Polska staje się jednym z kluczowych węzłów globalnego łańcucha - mówi wicepremier

LG dostała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej podstrefy ekonomicznej. - Bateria co dziewiątego samochodu elektrycznego jeżdżącego po Europie będzie mogła pochodzić z Polski - oświadczył w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki.

- Ta inwestycja wpisuje się bardzo mocno w naszą strategię elektromobilności - mówił Morawiecki. Jak dodał, wszyscy widzimy, że trend elektromobilności jest już "za zakrętem", a Polska przyciąga coraz więcej inwestycji zagranicznych.

- Polska staje się jednym z kluczowych węzłów globalnego łańcucha wartości w tak zaawansowanych dziedzinach jak elektromobilność - ocenił wicepremier.

Morawiecki: Roboty i automatyzacja to dla nas ogromna szansa

- W budżecie przyszłorocznym i kolejnych lat część płatności na akcyzę będzie alokowana w funduszu elektromobilności, właśnie po to, żeby wesprzeć krajowe inwestycje w zakresie elektromobilności - powiedział Morawiecki podczas uroczystości wręczenia koreańskiej firmie LG Chem zezwolenia na prowadzenie działalności w Polsce.

Wicepremier dodał, że cieszy się, iż koreański inwestor nam zaufał.

- To jeden z dowodów, że nasz kraj jest bardzo otwarty (...). Chcemy przyciągać zaawansowanych technologicznych inwestorów - takim inwestorem jest LG Chem. To wyraźny znak, że gospodarka przyspiesza, inwestycje przyspieszają, czego dowód już będziemy mieli w trzecim kwartale, bardzo wyraźny przyrost inwestycji - zaznaczył Morawiecki. - Bardzo się z tego cieszę - dodał.

W czwartek Agencja Rozwoju Przemysłu w imieniu Ministra Rozwoju udzieliła spółce LG Chem Wrocław zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej podstrefy ekonomicznej Wrocław-Kobierzyce. Koreański LG Chem - filia koncernu LG - zamierza tam wybudować fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Budowa ma zostać ukończona w 2018 r., fabryka ma być w stanie wyprodukować nawet 100 tys. baterii rocznie.

Ma to być największa tego typu fabryka w Europie. Odbiorcami mają być czołowe koncerny motoryzacyjne. Bezpośrednie zatrudnienie w fabryce ma znaleźć 2,5 tys. ludzi. LG planuje też stworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego.

Wojciech Krzyczkowski

Tagi: gospodarka, energetyka, inwestycje, motoryzacja, pap, morawiecki, lg chem, krótka, wiadomości, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-10-2017

CBTo dlatego UE naciska na Polskę, bo rozwija się swoim tempem, a nie tempem PO i PSL. Tego Timmermans nie daruje.

12-10-2017

ArtNie beda placic podatku przez 5 lat potem zmienia nazwe i kolejne 5 lat nie placenia podatkow. Zatrudnia Ukraincow i tyle z tego bedziemy mieli.

13-10-2017

drikaRozumiem że na rękę 1500 zł w tej fabryce?

Rozwiń komentarze (156)