Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
LG wybuduje w Polsce fabrykę baterii do aut. Będzie największa w Europie

LG wybuduje w Polsce fabrykę baterii do aut. Będzie największa w Europie

- - Polska staje się jednym z kluczowych węzłów globalnego łańcucha - mówi wicepremier Fot. Maciej Luczniewski/REPORTER
- - Polska staje się jednym z kluczowych węzłów globalnego łańcucha - mówi wicepremier

LG dostała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej podstrefy ekonomicznej. - Bateria co dziewiątego samochodu elektrycznego jeżdżącego po Europie będzie mogła pochodzić z Polski - oświadczył w czwartek wicepremier Mateusz Morawiecki.

- Ta inwestycja wpisuje się bardzo mocno w naszą strategię elektromobilności - mówił Morawiecki. Jak dodał, wszyscy widzimy, że trend elektromobilności jest już "za zakrętem", a Polska przyciąga coraz więcej inwestycji zagranicznych.

- Polska staje się jednym z kluczowych węzłów globalnego łańcucha wartości w tak zaawansowanych dziedzinach jak elektromobilność - ocenił wicepremier.

Morawiecki: Roboty i automatyzacja to dla nas ogromna szansa

 

 

- W budżecie przyszłorocznym i kolejnych lat część płatności na akcyzę będzie alokowana w funduszu elektromobilności, właśnie po to, żeby wesprzeć krajowe inwestycje w zakresie elektromobilności - powiedział Morawiecki podczas uroczystości wręczenia koreańskiej firmie LG Chem zezwolenia na prowadzenie działalności w Polsce.

Wicepremier dodał, że cieszy się, iż koreański inwestor nam zaufał.

 

- To jeden z dowodów, że nasz kraj jest bardzo otwarty (...). Chcemy przyciągać zaawansowanych technologicznych inwestorów - takim inwestorem jest LG Chem. To wyraźny znak, że gospodarka przyspiesza, inwestycje przyspieszają, czego dowód już będziemy mieli w trzecim kwartale, bardzo wyraźny przyrost inwestycji - zaznaczył Morawiecki. - Bardzo się z tego cieszę - dodał.

W czwartek Agencja Rozwoju Przemysłu w imieniu Ministra Rozwoju udzieliła spółce LG Chem Wrocław zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie specjalnej podstrefy ekonomicznej Wrocław-Kobierzyce. Koreański LG Chem - filia koncernu LG - zamierza tam wybudować fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Budowa ma zostać ukończona w 2018 r., fabryka ma być w stanie wyprodukować nawet 100 tys. baterii rocznie.

Ma to być największa tego typu fabryka w Europie. Odbiorcami mają być czołowe koncerny motoryzacyjne. Bezpośrednie zatrudnienie w fabryce ma znaleźć 2,5 tys. ludzi. LG planuje też stworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego.

Wojciech Krzyczkowski

inwestycje, energetyka, pap, gospodarka, motoryzacja, morawiecki, krótka, lg chem
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
ddd
2018-09-04 21:35
He he przecie ta fabryka już w Niemczech powstaje. Kolejny sukces premiera :)
Dariusz patriota
2018-09-04 19:50
Nienawidzę żydów!!!!
gru
2018-05-15 12:46
śmietnik europy to polska............................
Pokaż wszystkie komentarze (156)