Notowania

głód
16.09.2014 12:38

Liczba głodujących spadła o 100 milionów

Z raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) wynika, że wciąż głoduje 805 milionów osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Filipe Moreira / Flickr (CC))

W ciągu ostatnich 10 lat o 100 milionów spadła liczba ludzi głodujących na świecie - wynika z ogłoszonego w Rzymie dorocznego raportu Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Głoduje jednak wciąż 805 milionów osób.

W dokumencie, opracowanym we współpracy z Międzynarodowym Funduszem Rozwoju Rolnictwa i Światowym Programem Żywnościowym, podkreślono, że w _ zasięgu ręki _ jest realizacja Milenijnego Celu Rozwoju, jakim jest redukcja do roku 2015 o 50 procent liczby głodujących na świecie.

Według przedstawionych danych w tym roku 63 kraje rozwijające się cel ten już zrealizowały, a sześć następnych państw jest na dobrej drodze do jego osiągnięcia.

Choć sytuacja w skali globalnej poprawia się, to - jak zauważono - wciąż na świecie 805 milionów ludzi cierpi z powodu głodu lub chronicznego niedożywienia. _ Liczba ta jest niedopuszczalnie wysoka _ - podkreślono we wstępie do raportu.

Szefowie trzech międzynarodowych instytucji, które nad nim pracowały, zauważyli jednocześnie, że spadek liczby głodujących to dowód na to, że _ można wygrać wojnę z głodem _.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: głód, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, gospodarka światowa
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz