Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Liczba wypadów na przejazdach kolejowych spadła o jedną trzecią

0
Podziel się:

Od początku czerwca szczególnie intensywnie prowadzona była kampania społeczna Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj!.

Liczba wypadów na przejazdach kolejowych spadła o jedną trzecią
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Od czerwca do końca sierpnia br. liczba wypadów na przejazdach kolejowo-drogowych spadła w porównaniu do ubiegłego roku o 33 proc. - podała spółka PKP PLK. W latach 2012-2014 zarządca infrastruktury zmodernizuje 1300 przejazdów, co kosztować będzie 1 mld zł.

Rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec wyjaśnił, że w okresie od 1 czerwca do 31 sierpnia liczba wypadków na przejazdach w porównaniu z rokiem ubiegłym spadła z 75 do 51. W wypadkach rannych zostało 7 osób, a 10 poniosło śmierć. Dla porównania w okresie wakacyjnym 2013 roku rannych zostało 10 osób, a 20 zginęło. Siemieniec zwrócił uwagę, że _ główną przyczyną wakacyjnych tragedii na skrzyżowaniu toru i drogi był brak ostrożności kierowców _.

Cytowany w komunikacie wiceprezes PKP PLK Andrzej Pawłowski przypomniał, że od początku czerwca szczególnie intensywnie prowadzona była kampania społeczna _ Bezpieczny przejazd - Zatrzymaj się i żyj! _. _ Tegoroczną kampanię rozpoczęliśmy symulacjami wypadków na przejazdach w 23 miejscowościach. To było ostrzeżenie przed brawurą i apel o właściwe, zgodne z przepisami zachowanie kierowców na przejazdach kolejowo - drogowych. Wydarzeniom towarzyszyły prelekcje, dyskusje i spotkania z dziennikarzami. Kontynuujemy też rozpoczęte w 2005 r działania edukacyjne, kierowane do wszystkich grup wiekowych _ - dodał.

Spółka zwraca uwagę, że bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych podnosi także modernizacja jezdni, montaż nowych urządzeń sygnalizacji czy objęcie przejazdów monitoringiem. Siemieniec wyjaśnił, że w ramach programu realizowanego w latach 2012 - 2014 zmodernizowanych zostanie 1,3 tys. przejazdów za miliard złotych.

Czytaj więcej w Money.pl

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)