Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Sebastian Ogórek
|

Link4 dostał 300 tys. zł kary. Powód? Ubezpieczyciel naliczał za... niskie składki

47
Podziel się:

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA karę pieniężną w wysokości 300 tysięcy złotych, w związku z niewłaściwym wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej - podała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

Od półtora roku widać wyraźny wzrost cen polis. Zdaniem KNF wcześniej były one zdecydowanie za niskie.
Od półtora roku widać wyraźny wzrost cen polis. Zdaniem KNF wcześniej były one zdecydowanie za niskie.

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Link4 karę 300 tysięcy złotych, w związku z niewłaściwym wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej.

O co chodzi? KNF twierdzi, że ubezpieczyciel psuł rynek żądając od klientów zbyt niskich kwot za polisę.

Decyzja zapadła jednogłośnie na podstawie ustawy o działalności ubezpieczeniowej "w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewnia co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń".

Chodzi, jak dodaje komunikat, o ubezpieczenia grupy 3 (ubezpieczenia casco pojazdów lądowych, z wyjątkiem pojazdów szynowych, obejmujące szkody w pojazdach samochodowych) i pierwsze dwa kwartały 2011 roku oraz lata 2014-15. Błędy związane ze zbyt niską składką od polisy miały dotyczyć także ubezpieczenia grupy 10, czyli OC w latach 2011-15.

Zobacz także: Cena za OC uzależniona od liczby mandatów?

- KNF umorzyła postępowanie administracyjne w części dotyczącej wykonywania działalności ubezpieczeniowej z naruszeniem art. 18 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej w ubezpieczeniach grupy 3 w III i IV kwartale 2011 r. oraz latach 2012 - 2013 w związku z niestwierdzeniem naruszenia art. 18 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej w w/w okresie" - dodaje komunikat.

autor: Piotr Śmiłowicz

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(47)
harnasx
6 lat temu
Komuna KRZYCZĄ sami znawcy! Dumping cenowy zakazany jest w większości cywilizowanych gospodarek!
esu
6 lat temu
Komuna w czystej postaci. Karać można tylko za nie wykonywanie właściwe zobowiązań wobec kogoś. Jeśli ktoś chce natomiast dokładać do swojej działalności to jego sprawa ewentualnie sprawa UOKiK a nie KNF, ale u nas rządzi Homo sovieticus. Kontroli nie ma żadnej bo policja i sądy to tylko atrapy, więc stosuje się metody rodem z komuny - wydawanie rozporządzeń nakazujących podniesienie podatku OC. "w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewnia co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń"
Zocha Syżyj
7 lat temu
DARMOWA CWANIACKA REKLAMA TEGO UBEZPIECZYCIELA 1 TU 300 000 ZŁ KARY , A TU PROSZE JACY ONI WSPANIALI NALICZAJA POMNIEJSZONE SKŁADKI !
Kitty
7 lat temu
Po pierwsze niech KNF przyjrzy się lepiej testom na agenta ubezpieczeniowego, bo te testy to zwykła ściema, każdy to zdaje bo odpowiedzi na egzaminie są jawne i to w kazdej miejscowości i każdej agencji jak słyszałam i czytałam i sama miałam okazję poznać te politykę bo zdawałam... Po drugie KNF zacznijcie porządek od nieuczciwych i niewyedukowanych agentów, którzy robią "wałki" a na tym cierpi towarzystwo ubezpieczeniowe... Przyładowo WARTA... każdy wałkarz może wrzucić zniżkę na firmę, dziecko, a uczciwy agent ubezpieczeniowy otrzymuje łatkę "droższego" bo robi zgodnie z wytycznymi i traci klientów... weźcie się najpierw drogi KNF za nieuczciwych agentów bo oni psują rynek najbardziej!!!!!!! Link4 sprzedaję i polecam, póki co dla Moich klientów zawsze wypłacalni... a we Warcie wałek na wałku bo warta na to pozwala nie weryfikując dodatkowych zniżek!!!!!!
Analogia do u...
7 lat temu
Przyszedł pan z Komisji Nadzoru Finansowego do właściciela sklepu spożywczego i pyta się go: Ile Pan zarabiasz na sprzedaży bułek i chleba?Czy aby nie dopłaca Pan do ich sprzedaży?Sprzedawca odpowiada:Ależ oczywiście że jestem stratny.Wynajem lokalu,pensje 3 pracowników ,samochód dostawczy,prąd,ogrzewanie,księgowa.W takim razie musi pan podwyższyć marżę na te pieczywo żeby Pan nie zbankrutował.Proponuję Panu aby bochenek chleba był po 20 zł a bułka po 5 zł aby wyszedł Pan na prostą.Z powyższej rozmowy wynika że zapomniano wspomnieć innych produktach sprzedawanych w tym sklepie które przynoszą dochód. Chleb jest wyłącznie produktem powszechnym przyciągającym klientów aby kupili to co przynosi dochód.
...
Następna strona