Notowania

Link4 dostał 300 tys. zł kary. Powód? Ubezpieczyciel naliczał za... niskie składki

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA karę pieniężną w wysokości 300 tysięcy złotych, w związku z niewłaściwym wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej - podała KNF w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu.

Podziel się
Dodaj komentarz
Od półtora roku widać wyraźny wzrost cen polis. Zdaniem KNF wcześniej były one zdecydowanie za niskie.

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Link4 karę 300 tysięcy złotych, w związku z niewłaściwym wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej.

O co chodzi? KNF twierdzi, że ubezpieczyciel psuł rynek żądając od klientów zbyt niskich kwot za polisę.

Decyzja zapadła jednogłośnie na podstawie ustawy o działalności ubezpieczeniowej "w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewnia co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń".

Chodzi, jak dodaje komunikat, o ubezpieczenia grupy 3 (ubezpieczenia casco pojazdów lądowych, z wyjątkiem pojazdów szynowych, obejmujące szkody w pojazdach samochodowych) i pierwsze dwa kwartały 2011 roku oraz lata 2014-15. Błędy związane ze zbyt niską składką od polisy miały dotyczyć także ubezpieczenia grupy 10, czyli OC w latach 2011-15.

Cena za OC uzależniona od liczby mandatów?

- KNF umorzyła postępowanie administracyjne w części dotyczącej wykonywania działalności ubezpieczeniowej z naruszeniem art. 18 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej w ubezpieczeniach grupy 3 w III i IV kwartale 2011 r. oraz latach 2012 - 2013 w związku z niestwierdzeniem naruszenia art. 18 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej w w/w okresie" - dodaje komunikat.

autor: Piotr Śmiłowicz

Tagi: knf, wiadomości, gospodarka, porady, ubezpieczenia, najważniejsze, gospodarka polska
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-10-2017

MarekJa pierniczę ! To się dzieje na prawdę ?! A konkurencja ?? Boże Nigdy więcej pis-u niech idą w PIS-du i nie wracają.

24-10-2017

WaldekNo to już wiadomo o co chodzi. Nie o rentowność firmy ubezpieczeniowej a o wpływ do budżetu. Doic doić doic. Naczelne hasło PISu

25-10-2017

nikz czegoś trzeba zapłacić odszkodowania ofiarą wypadków

Rozwiń komentarze (47)