Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Link4 dostał 300 tys. zł kary. Powód? Ubezpieczyciel naliczał za... niskie składki

Link4 dostał 300 tys. zł kary. Powód? Ubezpieczyciel naliczał za... niskie składki

Od półtora roku widać wyraźny wzrost cen polis. Zdaniem KNF wcześniej były one zdecydowanie za niskie.
Od półtora roku widać wyraźny wzrost cen polis. Zdaniem KNF wcześniej były one zdecydowanie za niskie.

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Link4 karę 300 tysięcy złotych, w związku z niewłaściwym wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej.

O co chodzi? KNF twierdzi, że ubezpieczyciel psuł rynek żądając od klientów zbyt niskich kwot za polisę.

Decyzja zapadła jednogłośnie na podstawie ustawy o działalności ubezpieczeniowej "w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewnia co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń".

Chodzi, jak dodaje komunikat, o ubezpieczenia grupy 3 (ubezpieczenia casco pojazdów lądowych, z wyjątkiem pojazdów szynowych, obejmujące szkody w pojazdach samochodowych) i pierwsze dwa kwartały 2011 roku oraz lata 2014-15. Błędy związane ze zbyt niską składką od polisy miały dotyczyć także ubezpieczenia grupy 10, czyli OC w latach 2011-15.

Cena za OC uzależniona od liczby mandatów?

- KNF umorzyła postępowanie administracyjne w części dotyczącej wykonywania działalności ubezpieczeniowej z naruszeniem art. 18 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej w ubezpieczeniach grupy 3 w III i IV kwartale 2011 r. oraz latach 2012 - 2013 w związku z niestwierdzeniem naruszenia art. 18 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej w w/w okresie" - dodaje komunikat.

autor: Piotr Śmiłowicz

kara, ubezpieczenie, oc, link4, KNF
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
harnasx
2018-02-22 20:55
Komuna KRZYCZĄ sami znawcy! Dumping cenowy zakazany jest w większości cywilizowanych gospodarek!
esu
2018-02-22 07:03
Komuna w czystej postaci. Karać można tylko za nie wykonywanie właściwe zobowiązań wobec kogoś. Jeśli ktoś chce natomiast dokładać do swojej działalności to jego sprawa ewentualnie sprawa UOKiK a nie KNF, ale u nas rządzi Homo sovieticus. Kontroli nie ma żadnej bo policja i sądy to tylko atrapy, więc stosuje się metody rodem z komuny - wydawanie rozporządzeń nakazujących podniesienie podatku OC.


"w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewnia co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń"
Zocha Syżyj
2018-01-16 13:19
DARMOWA CWANIACKA REKLAMA TEGO UBEZPIECZYCIELA 1 TU 300 000 ZŁ KARY , A TU PROSZE JACY ONI WSPANIALI NALICZAJA POMNIEJSZONE SKŁADKI !
Pokaż wszystkie komentarze (47)